אובדן כושר עבודה זמני – כל מה שצריך לדעת בשנת 2021 טרם הגשת תביעה!

תקציר

ביטוח אובדן כושר עבודה מבטיח למבוטח חלופה להכנסה חודשית בדמות קצבת אובדן כושר עבודה במקרה בו כתוצאה מתאונה או מחלה כושר עבודתו יישלל ממנו, באופן זמני או לצמיתות.

התשלום עשוי להיות ארוך טווח כתלות באופי הפציעה / מחלה, וזאת בניגוד לתשלום "ימי מחלה" ודמי פגיעה" הניתנים לזמן קצוב וקצר. פוליסת אובדן כושר עבודה מבטיחה למבוטח פיצוי חודשי כתחליף להכנסה במקרה בו בגין מחלה קשה או תאונה לא יוכל לדאוג לפרנסתו.

אובדן כושר עבודה זמני – מה זה אומר?

אובדן כושר עבודה זמני, כפי שניתן להבין משמו, הוא מצב בו עובד אינו יכול לעבוד לפרק זמן מוגבל, כשידוע כי מצבו עתיד להשתפר והוא יוכל לשוב לעבוד.

עם זאת, גם אובדן כושר עבודה זמני יכול להיות חלקי או מלא. לרוב, אובדן כושר עבודה זמני מוגבל לתקופה של 3 חודשים.

מקרים נפוצים מסוג זה הם שברים למיניהם אשר זמן ההתאחות שלהם אורך מספר חודשים בודדים.

תביעת אובדן כושר עבודה זמני במקרים רבים נדחית על ידי חברת הביטוח, שמאמינה כי בשל העובדה שמדובר בתקופה קצרה – העובד לא יפגע באופן משמעותי וממילא עד שיטופל על ידי חברת הביטוח, יתכן שיוכל לשוב לעובדתו וישכח מהעניין.

לצערנו, עובדים רבים אשר נדחים על ידי חברת הביטוח אכן מוותרים על הפיצויים המגיעים לכם על פי חוק. זכרו במקרים מסוג זה חשוב להתייעץ מול עורך דין ביטוח – אפשר גם אחרת.

מי קובע אובדן כושר עבודה זמני?

תביעת אובדן כושר עבודה זמני, כמו אובדן כושר עבודה בכלל, מטופלת על ידי ביטוח לאומי אובדן כושר עבודה זמני וחברת הביטוח ממנה נרכשה הפוליסה.

חשוב לדעת כי לחברת הביטוח יש אינטרס לשמור את הכסף אצלה, ולכן לרוב תמצא מגוון תירוצים לדחיית התביעה ולא תאשר שהיא מכירה באובדן כושר העבודה שלכם, גם אם יהיו בידיכם מסמכים רפואיים התומכים בתביעתכם.

לכן, אנו ממליצים להסתייע בשירות של עורך דין אובדן כושר עבודה שיפרק את טיעוניה של חברת הביטוח ולא יאפשר לה לרמות אתכם ולנצל את חוסר הבנתכם בתחום וחולשתכם.

אובדן כושר עבודה – מה חשוב לבדוק?

בהגיעכם לרכוש פוליסת אובדן כושר עבודה, אנו ממליצים לבדוק את תקופת ההמתנה וכמובן את גובה הכיסוי הניתן לכם במקרה בו תאבדו את כושרכם לעבוד, בין אם אובדן כושר עבודה זמני ובין אם לצמיתות.

טרם תביעות ביטוח חשוב לעבור על החריגים בפוליסה כדי לדעת האם ישנם מקרים בהם חברת הביטוח לא תכסה את אובדן כושר העבודה שלכם ולא תשלם לכם פיצויים.

למשל, מקרה בו מבוטח מאבד מכושרו לעבוד כתוצאה מניסיון התאבדות, התמכרות לאלכוהול או לסמים, מעשה פלילי וכיו"ב.

חשוב לבדוק גם אם קיים חריג הקשור לבעיה רפואית ממנה סבלתם טרם רכישת פוליסת הביטוח, ואשר הוחרגה על ידי חברת הביטוח כתנאי לצירופכם לביטוח.

תקופת המתנה ותקופת אכשרה

תקופת המתנה היא התקופה הנספרת מיום הגשת התביעה לפיצוי בגין אובדן כושר עבודה ועד ליום בו חברת הביטוח תחל לשלם לכם פיצויים.

לרוב, מדובר בתקופה בת שלושה חודשים. עם זאת, ישנן פוליסות המציעות תשלום רטרואקטיבי עבור החודשים בהם לא הייתם זכאים לתשלום, וזאת בעד תשלום נוסף בפרמיה חודשית.

אובדן כושר עבודה אחוז מהשכר

הפיצוי אותו תקבלו מחברת הביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה מחושב לפי 75% מהשכר הממוצע שלכם בתקופה אשר קדמה למקרה הביטוח, או פחות מזה, אם הפוליסה מציינת אחרת.

למשל – אם בחודש ינואר השכר שלכם עמד על 8,000 ₪, בחודש פברואר על 8,500 ₪ ובחודש מרץ על 7,000 ₪, אזי הפיצוי יעמוד על 5,875 ₪ בחודש.

חשוב לדעת שגם אם אתם מחזיקים במספר פוליסות אובדן כושר עבודה מחברות שונות, התקרה תהיה 75% מכל חברות הביטוח גם יחד.

מי משלם פיצויים אובדן כושר עבודה?

מי שמשלם פיצויים עבור תביעת אובדן כושר עבודה זמני ביטוח לאומי הוא המוסד לביטוח לאומי ביחד עם חברת הביטוח בה אתם מכוסים.

לא מעט אנו נתקלים בשאלה – במקרה של תאונת עבודה מי משלם?

המוסד לביטוח לאומי ישלם קצבת אובדן כושר עבודה במקרים הבאים: תשלום תאונת עבודה – אם הנכם נפגעי תאונות עבודה או אם הנכם נפגעי תאונת דרכים לדוגמא: פגיעת ראש בתאונת דרכים או שקיבלתם זכאות לנכות כללית כתוצאה מאובדן כושר העבודה לצמיתות / אובדן כושר עבודה שפחת ב-50%.

אובדן כושר עבודה ביטוח מנהלים – מי שרכש פוליסת ביטוח פרטית מחברת ביטוח, יהא זכאי לפיצוי בגובה של עד 75% מהשכר, או פחות מכך, בין 25% ל-75%, במידה וצוין.

ביטוח אובדן כושר עבודה – עד איזה גיל מקבלים אובדן כושר עבודה?

  • המבוטח הגיע לגיל פרישה – גיל הפרישה עומד על 67 בקרב גברים ו-62 בקרב נשים. כמו כן, כדאי לשים לב לכך שישנן פוליסות אשר מציעות פיצוי עד לגיל 70.
  • המבוטח נפטר בתקופת תשלום הפיצויים
  • תוקפה של הפוליסה פג והיא לא חודשה

תביעת אובדן כושר עבודה זמני – משרד עו"ד תומר לינר

משרדנו מייצג מבוטחים בתביעות אובדן כושר עבודה על כלל סוגיו מול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח.

אודות לניסיוננו הרב בתחום תביעות אובדן כושר עבודה זמני ובכלל, הצלחנו לסייע למאות מבוטחים לעמוד על זכויותיהם ולקבל קצבת אובדן כושר עבודה חודשית.

באם איבדתם את כושר עבודתכם ואתם מעוניינים לתבוע את חברת הביטוח או שהנכם נמצאים בהליך תביעה.

משרדנו מזמין אתכם לפגישת התייעצות ללא עלות וללא מחויבות על מנת שנוכל לבדוק את פרטי המקרה ויחדיו נעריך את סיכויי ההצלחה בתביעת אובדן כושר עבודה.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email