האם ביטוח משכנתא עולה לאחר מחזור משכנתא?

האם ביטוח משכנתא עולה לאחר מחזור משכנתא?

אם אתם מתכננים לקחת משכנתא בעתיד הקרוב, חשוב שתדעו כי מעבר לריבית שתשלמו על המשכנתא, ישנן עלויות נוספות שתיאלצו לשלם, וכדאי שתיקחו אותם בחשבון גם כן. ביטוח משכנתא הוא אחד העלויות הגדולות שמתלוות למשכנתא, וחשוב להיות מודעים אליו בטרם לוקחים משכנתא.

משכנתא הינה חלק בלתי נפרד מחיי רובנו, כאשר על מנת לרכוש דירה בישראל, ברוב המקרים נזדקק לעזרתו של גוף פיננסי שיעזור לנו ברכישת הנכס. לרוב, משכנתא לדיור שלוקחים מבנקים בנויות מתשלומים של קרן וריבית, כאשר הריבית מהווה את רווחי הבנק מהעסקה. יחד עם זאת, ישנן עלויות נוספות מעבר לריבית שמתווספות למשכנתא, כמו ביטוח משכנתא, ביטוח נכס, ביטוח חיים, הכנת דוח שמאי וכו.

עלות ביטוח משכנתא

על מנת לבטח את עצמו, הבנק יחייב אתכם לבטח את הנכס שתמשכנו עבורו, וברוב המקרים ידרוש מכם לבצע ביטוח חיים על מנת להבטיח שתשלומי ההלוואה ישולמו כסדרם. לצורך כך, הבנק מבקש ביטוח משכנתא, שכוללת ביטוח חיים וביטוח מבנה.
ביטוח מבנה מכסה מקרים בהם נהרס הנכס וכתוצאה מכך יורד ערכו. כאמור בנקים ממשכנים את הנכס שבבעלות הלווים והוא רוצה להבטיח שבמידת הצורך, הוא יוכל להשתמש בנכס כדי לקבל את כספו בחזרה. אם שווי הנכס יורד, הבטוחה של הבנק יורדת גם כן.

ביטוח החיים נועד להתמודד עם מקרים בהם אחד מהלווים נפטר, והיתרה לתשלום מוטלת על אחד השארים של הלווה.
העלות של הביטוחים הללו תעלה לכם כמה מאות שקלים בחודש, כאשר העלות תלויה בגובה ההלוואה, גיל הלווים, משך תקופת ההלוואה ועוד.
יש לזכור כי הביטוח לא מגן רק על הבנקים, אלא גם על הלווים, כאשר הביטוח יאפשר לכם לשמור על הנכס גם במקרה מצער של מוות, או נזק חמור לדירה שנגרם עקב שריפה, שיפון וכו.

במידה ותבחרו למחזר את המשכנתא, קרי לפרוע את המשכנתא כך שלא תהיו חייבים לבנק יותר כסף, או לשנות את תנאי המשכנתא בעקבות שינוי מסויים שהתרחש בחייכם הפרטיים (כגון העלאה בשכר, אובדן עבודה וכו') או אירוע משפטי שחל (שינוי הריבית, שינוי בתנאים המשפטיים של משכנתאות), ביטוח המשכנתא צפוי להשתנות גם כן.

ראשית, במידה ובחרתם לפרוע את המשכנתא ולסגור את החוב מול הבנק, לא תצטרכו לשלם כלל לחברת הביטוח מכיוון שכעת אין מה לבטח, וכך לא תיאלצו לשאת בעלויות בגין ביטוח המשכנתא.

מה לגביי ביטוח משכנתא האם הוא עולה לאחר מחזור משכנתא?

במידה ותבחרו למחזר את המשכנתא על ידי שינוי תנאי ההלוואה, אזי מחזור המשכנתא היא הזדמנות מצוינת לבחון מחדש גם את ביטוח המשכנתא שקיימת בקשתכם, שאותה לקחתם בזמן נטילת המשכנתא הראשונית.

ביטוח זה כולל ביטוח על המבנה של הנכס המשועבד, וביטוח חיים ללווה או ללווים במשכנתא. מומלץ לבחון אלטרנטיבות לביטוחי משכנתא עדכניים. תופתעו לגלות שהמחירים יכולים לרדת מכיוון שהתחרות בשוק גוברת, וחברות חדשו נוצרו וכעת המחירים בשוק יורדים ולכן כדאי תמיד להיעזר בכלים כמו מחשבון מחזור משכנתא.

בנוסף, הרבה אנשים התפתו לרכוש ביטוח משכנתא בבנק וכך לחסוך זמן וטרטור בהתעסקות עם חברת ביטוח חיצונית, לכן זה זמן מצוין לבחון גם גופים חיצוניים ולערוך סקר שוק מקיף בעניין.

כמובן, שלפני מחזור משכנתא והחלפת הביטוח, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע שמבינים בנושא, ויכולים לייעץ לכם האם בכלל כדאי למחזר את המשכנתא, לכמה שנים לשנות את הפריסה, האם אפשר להתמקח על הריבית, האם כדאי להעביר את ביטוח המשכנתא לחברה אחרת וכדומה.

בחינה של כלל האפשרויות על ידי איש מקצוע כמו יועץ המשכנתאות אמיר נוה עשויה לחסוך לכם לא מעט כסף.

Open chat
לשאלות בווצאפ