ייעוץ ביטוח משכנתא בשנת 2021

ייעוץ ביטוח משכנתא בשנת 2021

העובדה כי יותר ויותר משפחות לוקחות משכנתא והמחסור בידע בנושא מגביר את השימוש ביועצי משכנתאות, שיכולים לעזור לכם לחסוך לא מעט כסף.
נתחיל מהשאלה הבסיסית ביותר, האם כדאי להשתמש בשירותיו של יועץ משכנתאות? מצד אחד, יועץ משכנתאות הוא לא תמיד דבר זול. אולם מצד שני, זה חוסך התרוצצות, בדיקות רבות ואת הצורך שלכם להיכנס לחישובים שאתם לא תמיד מבינים בהם. בנוסף, יועץ משכנתאות הוא אדם שמבין ומכיר את מערכות הבנקים, לכן הוא יוכל להשיג לכם תנאים טובים יותר, שיחסכו לכם כסף רב. משכנתא הינה נושא לא פשוט עבור רוב האנשים, כאשר לעיתים יכולת המיקוח שלנו מול הבנק שווה המון כסף. בכל מקרה, יש לא מעט מלכודות שרק אנשים שמבינים במימון יכולים לעלות עליהם, כך שאם אתם לא מבינים מספיק בנושא מומלץ שתיעזרו באיש מקצוע.

איך לבחור יועץ משכנתא?

מקצוע יועץ המשכנתאות הוא מקצוע חדש יחסית, שתופס פופולאריות בקצב מסחרר. מכיוון שהמקצוע די חדש, הפיקוח והבקרה על יועצי המשכנתאות לא מספקים ולכן ישנם סוכנים רבים, כך שקשה לבחור יועץ. לכן, חשוב לערוך סקר שוק נרחב, לברר אודות קורות חייו של הסוכן, לבקש המלצות וכו'.

מה עדיף – חברת ייעוץ משכנתא או יועץ משכנתא עצמאי?

ישנם מספר משתנים ופרמטרים שונים שעליכם לבחון בטרם תבחרו בין האפשרויות.
חברת ייעוץ משכנתאות עשויה לעלות יותר, מכיוון שהיא נותנת מעטפת שירותים נוספים מעבר לליווי יועץ משכנתא. לעיתים, יכולת המיקוח של חברה טובה יותר מאשר של יועץ משכנתא עצמאי, כך שהתנאים עשויים להיות טובים יותר. בנוסף, יש אפשרות להחליף בין יועצים בחברה, במידת הצורך.

מנגד, יועץ משכנתא עצמאי, בעל אמינות וותק מספק יכול לתת לכם שירות טוב באותה המידה. יכול להיות שתרגישו יותר בנוח עם אדם אחד שמתנהלים מולו. בכל אופן, עליכם לבצע סקר שוק ולהסתמך על ביקורות לפני שאתם בוחרים- בין אם זה יועץ משכנתא עצמאי ובין אם זו חברת ייעוץ משכנתא.

כמה יעלה לכם ייעוץ משכנתא?

ייעוץ סטנדרטי של בניית תמהיל ובחירת בנק, נע סביב 5,000-10,000 ₪, תלוי במאפייני העסקה והמאמץ הנדרש. במידה והיועץ יספק לכם ייעוץ בנוגע לנושא מחזור משכנתא, סביר להניח שהסכום יעלה במעט מכיוון שזהו תהליך מורכב ודורש השקעה נוספת מהיועץ.

על מנת לבחור ביועץ שיספק לכם תמורה הוגנת לכספכם, עליכם לקבל כמה הצעות מחיר ולהבין את טווח המחירים המקובל בשוק. במידה והמחיר קיצוני- למעלה או למטה- הדבר חייב לעורר אצלכם נורות אזהרה.
ישנן כמה שיטות תשלום:
• מחיר קבוע מראש. זו שיטה הוגנת ונפוצה.
• מחיר הנקבע לפי הסכום שהיועץ חסך לכם. אם תבחרו בשיטה זו עליכם לעקוב אחר הסכום שנחסך, חישוב שעלול להיות מסובך ולהוות פתח לתרמיות.

למרות שיועץ משכנתא מהווה עלות שאינה הכרחית או עומדת בגדר חובה, השימוש ביועץ משכנתאות עשוי לחסוך לכם זמן רב, התרוצצות, איסוף מסמכים, התמקחויות מול הבנקים ובקיצור המון כאבי ראש.

משרד ייעוץ משכנתאות אנבר אמיר נוה משכנתאות – הלוואות – ביטוח בראשותו של אמיר נוה הינו בעל ידע רב בנושא משכנתאות, מחזור משכנתא ומשכנתא הפוכה, עם ניסיון של עשרות שנים בתחום. המשרד יבטיח כי תקבלו את התנאים המיטביים, שירות ברמה הגבוהה ביותר, והתאמה של תיק המשכנתא לצרכים הפרטיים והמשתנים של כל לקוח. לכן, תוכלו להיעזר בחברת אנבר ולמצוא פתרונות נוספים שיותאמו לצרכים שלכם במדויק.

לפרטים נוספים לגביי מסלולי משכנתא פנסיונית מוזמנים לקרוא במאמר הבא.

לפרטים נוספים לגביי מסלולי משכנתא חוץ בנקאית ללא הון עצמי מוזמנים לקרוא במאמר הבא.

Open chat
לשאלות בווצאפ