מדוע חשוב ייעוץ משכנתא לפני חתימת חוזה על דירה חדשה?

מדוע חשוב ייעוץ משכנתא לפני חתימת חוזה על דירה חדשה?

אחד המקצועות הצומחים והמבוקשים בשוק הפיננסי בשנים האחרונות הוא יועץ משכנתא. העובדה כי ישנם יותר משפחות שלוקחות משכנתא והמחסור בידע בנושא גדול, לכן הביקוש ליועצים גובר, מה שיכול לעזור לכם לחסוך לא מעט כסף. במאמר זה ננסה להסביר את החשיבות של ייעוץ וליווי מקצועי טרם לקיחת משכנתא רגילה, מחזור משכנתא, משכנתא הפוכה.

האם כדאי להשתמש בשירותיו של יועץ משכנתאות? מצד אחד, יועץ משכנתאות הוא לא תמיד דבר זול. אולם מצד שני, זה חוסך התרוצצות, בדיקות רבות ואת הצורך שלכם להיכנס לחישובים שאתם לא תמיד מבינים בהם. בנוסף, יועץ משכנתאות הוא אדם שמבין ומכיר את מערכות הבנקים, לכן הוא יוכל להשיג לכם תנאים טובים יותר, שיחסכו לכם כסף רב. נושא המשכנתאות מתפוצץ לאחרונה, שכן מחירי הדיור רק הולכים ועולים, והאפשרות שלנו לקנות דירה ללא משכנתא נראה כמו חלום רחוק. משכנתא הינה נושא לא פשוט עבור רוב האנשים, כאשר לעיתים יכולת המיקוח שלנו מול הבנק שווה המון כסף. בכל מקרה, יש לא מעט מלכודות שרק אנשים שמבינים במימון יכולים לעלות עליהם, כך שאם אתם לא מבינים מספיק בנושא מומלץ שתיעזרו באיש מקצוע.

יעוץ בנושא מחזור משכנתא

לצורך חישוב מדויק מומלץ להיעזר בשירות מחשבון מחזור משכנתא.
ייעוץ בנושא מחזור משכנתא עשוי לחסוך לכם מאות אלפי שקלים, כאשר לידע וליכולת המיקוח של יועץ משכנתא משקל רב בתנאי המשכנתא החדשה. במהלך הייעוץ תערכו תיאום ציפיות מול היועץ, על מנת שהמשכנתא החדשה שתילקח תהיה בתנאים טובים, שיעמדו ביכולת ההחזר שלכם ויתאימו למצבכם ולמצב במשק.

כמה יעלה לכם ייעוץ משכנתא?

ייעוץ סטנדרטי של מעבר על פרטי ההלוואה ובחירת בנק, נע סביב 5,000₪, כתלות במאפייני העסקה והמאמץ הנדרש. במידה והיועץ יספק לכם ייעוץ בנוגע לנושא מחזור משכנתא, סביר להניח שהסכום יעלה במעט מכיוון שזהו תהליך מורכב ודורש השקעה נוספת מהיועץ.

על מנת לבחור ביועץ שיספק לכם תמורה הוגנת לכספכם, עליכם לקבל כמה הצעות מחיר ולהבין את טווח המחירים המקובל בשוק. במידה והמחיר קיצוני- למעלה או למטה- הדבר חייב לעורר אצלכם נורות אזהרה.

ישנן כמה שיטות תשלום:
• מחיר קבוע מראש. זו שיטה הוגנת ונפוצה.
• מחיר הנקבע לפי הסכום שהיועץ חסך לכם. אם תבחרו בשיטה זו עליכם לעקוב אחר הסכום שנחסך, חישוב שעלול להיות מסובך ולהוות פתח לתרמיות.

לפני שאתם חותמים על דירה חדשה ואתם מתלבטים מאיזה בנק לקחת משכנתא, מומלץ להתחבט על הנושא עם אדם שמבין בשוק המשכנתאות, והוא יוכל לעזור לכם לבחור את המשכנתא הטובה והמתאימה עבורכם בייחוד עבור משכנתא מעל גיל 65, עם ההחזרים החודשיים המתאימים לכם ועם פריסה למספר השנים הנכון עבורכם.
יועץ משכנתא אמנם לא תמיד זול, אך התועלת שיכולה לצמוח מהעזרה של יועץ, והחיסכון בלא מעט כסף יכולים לסייע לכם לחסוך אלפי ש"ח כך שבסופו של דבר תצאו מרוצים מהעניין.

Open chat
לשאלות בווצאפ