מדוע כדאי לבני גיל 65 ומעלה להתייעץ עם עורך דין לפני לקיחת הלוואה?

מדוע כדאי לבני גיל 65 ומעלה להתייעץ עם עורך דין לפני לקיחת הלוואה?

בתקופה האחרונה, בטח ובטח לאחר משבר הקורונה, יותר ויותר אנשים פונים לבנקים ולגופים חוץ בנקאיים בכדי לקבל הלוואות ומשכנתאות. בנקים רוצים לבטח את עצמם ולהבטיח כי הסיכון על כספי ההלוואה יהיה מינימלי, לכן משעבד נכסים שקיימים לרשות הלווים ומחתים אותם שבמידה ולא יעמדו בהחזרים החודשיים, יוכל הבנק להשתלט על הנכס שקיים ברשותם ועל ידי כך להחזיר את הכסף.

לכן, בכדי להגיע למצב שישנה תחרות בריאה וכן להבטיח כי המוצרים הפיננסים שקיימים בשוק יכולים לענות על הצרכים של כלל הלווים, ניתן לקחת משכנתאות שהן לא כל כך אופייניות, אך מאוד שימושיות: משכנתא ללא הון עצמי, משכנתא הפוכה.

התייעצות עם עורך דין לפני לקיחת ההלוואה הינה מאוד משמעותית, על אחת כמה וכמה לאנשים מבוגרים. הסכמי ההלוואה הינם מסמכים מסועפים, משפטיים לכל דבר ועניין ונעשים על ידי עורכי דין שמטרתם להבטיח את השקט לגוף המממן. לעיתים, חוזים אלה טומנים בחובם סעיפים שעלולים להוביל לכדי מצב שהלווה יישאר חסר כל, וכן לעיתים הלוואות אלו בעלות תנאים לא הגיוניים שמקשים על עמידה בהלוואה. לכן, היוועצות בעורך דין עשויה לשפר את מצבם של הלווים ולהפחית את הסיכון של טעות שתשאיר אותם חסרי הנכס שעליו עבדו כל החיים.

אז מהי משכנתא הפוכה? ואיך ניתן לקבל כסף ללא הון עצמי?

משכנתא הפוכה הינה מוצר שמתאים לגילאי 60+, כאשר בבעלותם דירת מגורים בשווי של לפחות מיליון ₪. באמצעותו ניתן לקבל הלוואה למטרות שונות ומגוונות, למשל סיוע לילדים ולנכדים, הוצאות רפואיות, שיפוץ הנכס, חופשה וכו' על ידי שיעבוד הנכס לטובת המשכנתא. משכנתא הפוכה הינה מוצר שמתאים לגילאי 60+, כאשר בבעלותם דירת מגורים בשווי של לפחות מיליון ₪.

באמצעות משכנתא הפוכה, ניתן לקבל הלוואה למטרות שונות ומגוונות, למשל סיוע לילדים ולנכדים, הוצאות רפואיות, שיפוץ הנכס, חופשה וכו' על ידי שיעבוד הנכס לטובת המשכנתא.
המסלול מתאים לבני 60 ומעלה, שקיים ברשותם נכס ללא חובות או עיקולים, שמסוגלים לחתום בכוחות עצמם על כלל מסמכי ההלוואה, שזקוקים לכסף מזומן מבלי להתחייב לתשלומים חודשיים ולאנשים שיש בבעלותם התנהלות תקינה בעו"ש.

היתרונות שבמשכנתא הפוכה הם שהיא אינה דורשת החזרים שוטפים, וניתן להשתמש בכסף לכל מטרה. ההלוואה אינה מוגבלת בזמן, כך שניתן לשדרג את רמת החיים ללא תהליכים מסובכים והוצאות נוספות. יתרון נוסף הוא שניתן לפרוע את המשכנתא ההפוכה ללא קנסות בכל נקודת זמן שתבחרו. התהליך הבירוקרטי אינו מסובך וניתן לקבל משכנתא הפוכה בקלות ובמהירות.

הריבית הגלומה בתהליך הינה בין 5-6 אחוזים בתוספת מדד. הריבית יחסית גבוהה מכיוון שאין עדיין תחרות בתחום זה ואין החזרים חודשיים קבועים, מה שמקשה על נותן ההלוואה כי החוב הולך וגדל ככל שהזמן עובר. ניתן לקבל כ- 30%-50% משווי הנכס, כאשר המשכנתא תלויה בגיל הלווים ( ככל שהלווים מבוגרים יותר, כך אחוזי המימון שלהם יגדלו).
גובה ההלוואה המקסימלי עומד על סכום של 1.8 מיליוני ₪.

כיצד ניתנת ההלוואה?

ניתן להחזיר את ההלוואה על ידי מכירת הנכס המשועבד ופירעון החוב, או ברגע שהשני מבין הזוג הלווה נפטר והולך לעולמו, והבנק מוכר את הנכס וסוגר את חובם של הלווים לאחר שנפטרו. במידה ונותר עודף, הלווה או יורשיו יקבלו אותו.

Open chat
לשאלות בווצאפ