עורך דין ביטוח – כל מה שחשוב לדעת בשנת 2021

תקציר

תביעתכם נדחתה על ידי חברות ביטוח?

אם תפעלו על פי ההמלצות המפורטות להלן, תגלו כי אין זה סוף פסוק – פנו עוד היום למשרדנו לקבל ייעוץ מעורכי דין המתמחים בתביעות נגד חברות ביטוח אשר ילוו אתכם כל הדרך אל הפיצויים המגיעים לכם.

ההתמודדות עם חברות הביטוח לעיתים קשה ובעיקר לא נעימה למבוטח אשר בעת צרה נדרש להתמודד עם תאגידי ביטוח גדולים ובעלי משאבים. מבוטחים רבים סומכים על חברת הביטוח שיעמדו לצידם ויכבדו את התחייבויותיהם אם הם יאבדו את כושר העבודה או חלילה יהפוך לסיעודיים. ברם, למרבה הצער רבים מהם מגלים כי ברגעיהם הקשים ביותר חברת הביטוח עושה כל שביכולתה לדחות את תביעתם.

ממאות תביעות הביטוח שטיפל משרדנו – בבתי המשפט ומחוצה לו, מסיקים אנו כי מרבית תביעות הביטוח אשר הוגשו ללא מעורבות של עורך דין ביטוח, נדחו באופן שרירותי ולא מוצדק.

אחת הסיבות היא היעדר הבנה ברזי הפוליסה, התנאים, השורות הקטנות, חוזרי המפקח על הביטוח ופסיקת בתי המשפט.

עורכי הדין במשרדנו בעלי מוניטין בניהול תביעות ביטוח, ילחמו עבורכם וידאגו שתקבלו את כל המגיע לכם – עד למיצוי זכויותיכם וקבלת תגמולי הביטוח המגיעים לכם. כל זאת תוך מתן הסבר נאות על מהות ההליך ובשיתוף פעולה מלא.

מהן תביעות נגד חברות ביטוח?

כאנשים מן היישוב אנו מתכוננים לנורא מכל, אנו שומעים מהסביבה כיצד לנהוג, מכירים את הגנות החיים ופועלים על פיהן ככל יכולתנו. משום כך אנו עושים צוואה, עורכים ייפוי כוח מתמשך ורוכשים ביטוחים שונים כגון תאונות אישיות, ביטוח חיים, ביטוח סיעוד, ביטוח בריאות ואובדן כושר עבודה.

חשיבותן של הביטוחים כה רבה, שאפילו החוק קובע שתלמיד בבית ספר חייב להיות מבוטח בביטוח תאונות אישיות לתלמידים.

על מנת להיערך מראש להשלכות הכלכליות של מחלה קשה, תאונה, מוות ומצב סיעודי, לביטוחים אלה אנו משלמים ממיטב כספנו.

לצערנו, לא אחת האכזבה היא קשה ופעמים רבות אנו נתקלים בכך בהתנהלות מול חברות ביטוח. לכן, הכינו את עצמכם גם למקרים אלו, אל תפעלו לבד והתייעצו עם משרדנו, עם עורכי דין העוסקים בתביעות ביטוח אשר בעת משבר ידאגו שתקבלו את כל תגמולי הביטוח המגיעים לכם וימוצו זכויותיכם.

לאחר שנים של ניסיון בתחום עורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח ובתביעות מול חברות הביטוח, משרדנו חרט על דגלו להגן על מלוא הזכויות של לקוחותינו – עד לקבלת הפיצויים המגיעים לכם. כל זאת באמצעות ליווי משפטי אחראי ומקצועי. הפעם, אתם לא לבד.

תביעות נגד חברות ביטוח

אנו, כעורכי דין המתמחים בתביעות נגד חברות ביטוח, נתקלים לא אחת בקונספט של דחיית תביעה עבור מבוטחים משלל סיבות – אם מחוסר ידע, החרגות שקיימות בפוליסה ולפעמים "שיטת מצליח". לכם כמבוטחים לפעמים נמאס להילחם על זכויותיכם ולא תמיד ראשכם פנוי לכך. אנחנו נדאג לעמוד לצידכם עד לקבלת הפיצוי המגיע לכם.

טיפ ראשון – נדחתה תביעתכם? אל תגישו מכתב ערעור לחברת ביטוח –– פנו לעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח – הוא ינהל את המשא ומתן מול חברת הביטוח וידאג שלא תדרכו על המוקשים שחברת הביטוח מנסה לטמון לכם בעת בירור תביעתכם. חשוב לדעת שברגע שהגשתם מכתב ערעור לחברת ביטוח, נפתח פתח נוסף לטענות שעלולות להעלות חברות הביטוח, כך שיריעת ההגנה שלכם עלולה להצטמצם ולשמש בעתיד כנגדכם.

טיפ שני – אם נשלח אליכם כתב סילוק תביעת ביטוח אל תחתמו ואל תנדבו שום מידע בטרם התייעצתם עם עורך דין תביעות ביטוח. ברוב המקרים כתב הסילוק הוא סוף פסוק וכשמו כן הוא – הוא "מסלק" את תביעתם ואת זכות תביעתכם העתידית. כלומר תיסגר בפניכם האפשרות להגיש תביעה נגד חברת הביטוח. אל תתפתו גם אם מדובר בסכום כסף שקורץ לכם.

מהן אותן תביעות ביטוח? בקצרה נציג את תחומי ההתמחות של משרדנו –

  • תביעת ביטוח תאונת דרכים – כל הקשור לתאונות דרכים אם נפגעתם בהיותכם נהג, נוסע או כהולך רגל. מדובר בהתנהלות מול חברות הביטוח למען קבלת פיצויים בגין הפציעה ו/או הנכות שנותרה לכם. יש להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתביעות תאונות דרכים שכן הרבה פעמים חברת הביטוח דוחה את תביעתכם כי אינה מתאימה להגדרה "תאונת דרכים" כפי שהחוק מגדיר או במקרים די נפוצים שנהגים אינם מבטחים את רכבם. ההתנהלות אם כן היא לעיתים מורכבת ומסובכת ולכן יש לקבל ייעוץ מתאים וליווי משפטי מהרגע הראשון על ידי עורך דין תאונות דרכים.
  • תביעות ביטוח תאונת עבודה – רבים הם המקרים של תאונות עבודה ואנו שומעים עליהם מדי יום ביומו – מדובר בתאונות שבדרך אל העבודה או מהעבודה וכן תאונות המתרחשות במהלך העבודה למשל נפילה מסולם או מפיגום באתר בניה.

במקרים אלו, מדובר הן בתביעות נגד חברת הביטוח המבטחת את המעביד ואת העובד (לרבות תביעות ביטוח מול פוליסות נוספות שיש לעובד למשל) והן בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי במסלול של נכות מעבודה. היות שמדובר במספר אפיקים מומלץ להתנהל עם עורך דין ביטוח אשר ילווה אתכם במקביל בכל אחת מהתביעות.

זאת כדי שבכל אחד מהאפיקים יוכל המבוטח לקבל את מקסימום הפיצוי לו זכאי. מדובר בתהליך לא פשוט שכן על אף ריבוי התביעות המקבילות, גם חברות הביטוח וגם המוסד לביטוח לאומי נוהגים להערים קשיים בכל הקשור לפרשנות הקשר שבין תאונת עבודה לנזק שנגרם לנפגע.

לכן חשוב לעמוד מהתחלה על הדקויות, כדי שעורכי הדין במשרדנו המתמחים בתביעות ביטוח תאונות עבודה ידאגו למצות את מלוא זכויותיכם.

תביעות ביטוח תאונות עבודה

  • תביעת ביטוח בית ספר – המדובר בתביעות ביטוח תאונות אישיות – מדובר בכל פציעה של תלמיד/ה, ביטוח תאונות אישיות המכסה את התלמיד/ה למשך 24/7, גם בארץ וגם בחו"ל.
  • תביעת ביטוח סיעודי – כאמור פוליסה המבטחת מקרה של אדם הנמצא ב"מצב סיעודי", קרי, אדם שהפך מעצמאי למי שתלוי באחרים בפעולות היום יום. הגדרה רחבה מדי הנמדדת על ידי מבחן ADL ולפעמים על פי רחשי ליבם של חברות הביטוח. לכן, חשוב להיוועץ בעורך דין המתמחה בנושא תביעת סיעוד שיוריד מכם את העול הנפשי שגם כך כרוך בתביעות אלו וילווה אתכם כל הדרך אל קבלת הפיצוי הכלכלי הכה נחוץ במקרים אלה – מהר ככל הניתן ובהקדם. הכל למען איכות חייו של אותו מבוטח נזקק.
  • תביעות ביטוח חיים – המכסה במקרה של נכות או מוות. גם בתביעות אלו, רבות הן הדחיות של חברות הביטוח בשל פרשנות. ושוב, כפי שהזכרנו לעיל, אל לכם להתנהל מול חברות הביטוח לבד בייחוד כשמדובר בפרשנות שלהן על מול הפרשנות שלכם כמבוטחים. עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח יובילו אתכם בבטחה אל הפיצוי המגיע לכם.
  • תביעות תאונות אישיות – המכסה אירועים / תאונות אשר אירעו בארץ או בחו"ל. מדובר בפוליסה אשר בעיקר הנכות הנקבעת היא זו שמקנה לכם את הפיצוי הנקוב בפוליסה ולכן יש לעמוד על זכויותיכם.
  • תביעות פנסיה – הידעתם ! כי בקרן הפנסיה שאתם מפרישים מדי חודש (בשיתוף המעסיק) ניתן לתבוע בגין אובדן כושר עבודה? זהו נתון חשוב מאוד שכן – כל עוד נפצעתם ונותרה לכם נכות שלא מאפשרת לכם לשוב לכושר עבודה, ניתן לתבוע את הפנסיה שברשותכם.
  • תביעות אובדן כושר עבודה – בשונה מתביעות הפנסיה ישנן תביעות אובדן כושר עבודה שהן פוליסות נפרדות למקרה בו חלילה אדם איבד מכושרו לעבוד בעיסוקו או בכל עיסוק אחר. בדרך כלל מדובר בהגדרה ספציפית למהו "אובדן כושר עבודה" ולכן ככל שהפרשנות רחבה ונתונה לחסדי המומחים מטעם חברות הביטוח כך צריך עורך הדין בתביעות להתייצב למשימה הלא פשוטה בה מתמחה משרדנו.

מדוע חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין ביטוח?

יש להדגיש כי הפרשנות של חברות הביטוח הן רחבות היקף, מייצגות צד אחד – חברת הביטוח, הכיס העמוק במקרים אלו וכמובן שאלה לא נוטות "לפרגן" למבוטח.

משרדנו – תומר לינר משרד עורכי דין מייצג ומלווה עשרות ומאות מקרים מדי שנה ועורכי הדין במשרדנו מטפלים בתביעות מול חברות הביטוח השונות לרבות בזכויות מול המוסד לביטוח לאומי כל הדרך אל הפיצוי המגיע לכם.

אנו כמובן עומדים לרשותכם.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email