עורך דין לתביעות נגד חברות ביטוח

תקציר

מדי שנה מוגשות עשרות אלפי תביעות כנגד חברות הביטוח. חברות הבטוח מצדן, שהן חברות כלכליות בעיקרן, דוחות תביעות רבות ובכך חוסכות כסף רב.

המבוטח הממוצע, שאינו בקי בדיני הביטוח וברזי הפוליסה, אינו מודע לזכויותיו ונאלץ לוותר את כספים המגיעים לו על פי חוק. עורך דין תביעות נגד חברות ביטוח יכול לסייע לכם.

באילו סוגי תביעות עורך דין ביטוח יכול לטפל?

עורך דין ביטוח מטפל בכל סוגי התביעות כנגד חברת ביטוח: תביעת סיעוד, תביעת ביטוח תאונות אישיות, תביעת אובדן כושר עבודה ביטוח מנהלים, תביעת ביטוח חיים ועוד.

למעשה, בקרות מקרה הביטוח – מקרה המוגדר בפוליסה המזכה בפיצוי – ניתן לתבוע בגין כל פוליסה שרכשתם. כאשר בוחרים עורך דין לתביעות ביטוח, כדאי לוודא שהוא בעל ניסיון ומומחיות לתביעות ביטוח וטיפל בכמה שיותר תיקים הדומים לתיק שלכם.

מתי מומלץ לפנות לשירות של עורך דין תביעת ביטוח?

ככלל, מומלץ לפנות לשירות של עורך דין עוד טרם הפנייה הראשונה לחברת הביטוח וזאת על מנת להימנע מטעויות וחסכון בזמן ובמשאבים – בפרט כשאתם זקוקים לפיצויים המגיעים לכם בהקדם האפשרי.

עם זאת, מקובל גם ליצור קשר עם עורך דין לאחר שחברת הביטוח מסרבת לקבל את תביעתכם ולשלם לכם. במקרה כזה מומלץ לפנות לעורך ביטוח מיד לאחר קבלת הודעת הדחייה ולא לנסות לשכנע את חברת הביטוח לשנות את דעתה. פנייה לחברת הביטוח, לאחר קבלת הודעת הדחיה, היא כמו "כוסות רוח למת", ובמקרים רבים עלולה להזיק.

חברת הביטוח מציעה לי סכום כסף נאה. האם כדאי לי לקבל את הצעתה?

אם חברת הביטוח הגיעה אתכם להסכמה על פיצוי כספי, סימן שבאמצעות עורך דין תביעות ביטוח תוכלו להשיג יותר, וחברת הביטוח יודעת את זה.

על כן היא מציעה פשרה ובמקרים רבים מתנה את תשלום הפיצוי בחתימה על כתב ויתור וסילוק, לפיו בתמורה לקבלת הפיצוי מוותר המבוטח על תביעותיו. מומלץ בכל מקרה ליצור קשר עם עורך דין ביטוח על מנת לברר האם הסכום הכספי המוצע לכם משקף את המקרה הביטוחי.

חברת הביטוח מסרבת לשלם לי. מה ניתן לעשות?

פעמים רבות, ואולי אפילו במרבית המקרים, חברות ביטוח דוחות מבוטחים ללא כל הצדקה. הטיעונים הנפוצים בגינם הם דוחים את התביעות הם אי גילוי מצד המבוטח.

כלומר שבעת שרכש המבוטח את הפוליסה הוא לא דיווח לחברת הביטוח על מלוא בעיותיו הרפואיות; מקרה שאינו עונה להגדרה, שמשמעותו היא פשוטה – מצבו הרפואי והמשפטי של המבוטח, כך על פי חברת הביטוח, אינו עונה להגדרה הכתובה בפוליסה וכן טיעונים שונים בדבר אי תשלום פרמיה חודשית, או ביטוח שפג תוקפו (בלא שהמבוטח שם לב לכך) ועל כן המבוטח אינו זכאי לפיצויים.

במקרים רבים חברת הביטוח מנצלת את חוסר הידע של המבוטח התובע בדבר זכויותיו מתוך הנחה שכשיקבל את מכתב הדחייה, יוותר. פנייה לעורך דין תביעות ביטוח עשויה להפוך את הקערה על פיה. עורך הדין ביטוח ידאג להגיש תביעה לבית המשפט ובמקרים מסוימים ידאג להגיש תלונה למפקח על הביטוח.

זה המקום לציין שבמקרים רבים חברות הביטוח אינן ששות להגיע לבית המשפט, וכשהן מקבלות כתב תביעה החתום על ידי עורך דין ביטוח, המנוסה בניהול תביעות ביטוח – הן חוזרות בהן ומשלמות.

שכר טרחה עורך דין לתביעות נגד חברות ביטוח – כמה משלמים?

שכר הטרחה המשולם לעורך הדין מבוסס על הצלחה ומשולם במקרה של זכיה. כלומר – אם לא קיבלתם את כספי הביטוח, לא תידרשו לשלם לעורך הדין. יתרה מכך, בתביעות הנסגרות בבית המשפט, בית המשפט מחייב את חברת הביטוח לשלם חלק משכר הטרחה של עורך הדין.

תהליך הגשת תביעה נגד חברת הביטוח

כשמגישים את התביעה לחברת הביטוח, פרט להצטיידות במסמכים רפואיים התומכים בטענותיכם ומעידים על מצבכם, מומלץ להסתייע בחוות דעת רפואית של רופא מומחה ובעל מוניטין וניסיון במתן חוות דעת רפואיות.

בין כלל השירותים שתקבלו מעורך דין ביטוח מומחה ומנוסה, תקושרו לרופא מומחה שיעניק לכם חוות דעת רפואית, וביחד עם נימוקיו של עורך הדין והמסמכים המצורפים – לחברת הביטוח לא תהיה סיבה להימלט מתשלום התביעה.

מהי התיישנות תביעת ביטוח?

תקופת ההתיישנות של תביעות ביטוח היא תקופה מקוצרת העומדת על שלוש שנים. תביעות אשר יוגשו לבית המשפט כעבור פרק זמן זה – קרוב לוודאי יידחו בטענה של התיישנות ללא כל דיון בתיק. חשוב לדעת שחברות הביטוח נוטות "למרוח" את הזמן כדי להביא להתיישנות.

על כן, מומלץ להזדרז בהגשת התביעה ביחד עם עו"ד ביטוח, כיוון שגם כך מדובר בהליך בירוקרטי לא קצר. עם זאת, ישנם חריגים אשר "עוצרים" את תקופת ההתיישנות: הודעה בכתב הנמסרת מחברת הביטוח בה היא מכירה בחבותה על פי הפוליסה ומתכוונת לשלם או הגשת תביעה לבית המשפט.

עם זאת, חשוב לדעת שמניין תקופת ההתיישנות להגשת תביעת בגין מקרה ביטוח שאירע לקטין, תתחיל להימנות בעת הגיעו לגיל 18. מכאן שקטין רשאי להגיש תביעת ביטוח עד גיל 21.

תביעות ביטוח במשרד עו"ד תומר לינר

למהירות הגשת תביעת ביטוח יש השלכות על הצלחת התביעה. אם אירע לכם מקרה ביטוחי – החל מתביעת ביטוח תאונות אישיות, דרך תביעת ביטוח חיים ועד תביעה לגמלת סיעוד, אנו כאן כדי לסייע לכם לקבל את מלוא זכויותיכם.

במשרד עו"ד תומר לינר נשמח לעמוד לשירותכם בהגשת תביעת ביטוח נגד חברת הביטוח ו/או לבית המשפט, תוך מתן שירות מקצועי, אישי, יעיל ומהיר.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ ללא עלות וללא מחויבות על מנת להכיר את פרטי המקרה ולהעריך את סיכויי ההצלחה בתביעה.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email