Search
Close this search box.

תביעות נגד חברות ביטוח

תביעות נגד חברות ביטוח, עלולות להיות מורכבות, מתמשכות ומתישות. יתר על כן, מבדיקות הנערכות מידי שנה נמצא כי חלק ניכר מהתביעות המוגשות לחברת ביטוח על ידי מבוטחים אשר הפכו לסיעודיים, סבלו מנכות מתאונה כולל תאונת דרכים, פגיעה בעבודה ו/או איבדו כושר עבודה, נדחות ללא הצדקה.

הסיבה העיקרית לכך היא שחברות ביטוח הן עסק כלכלי המעוניין לשמור את הכסף שלו אצלו ולמעשה להרוויח יותר, אף על גבם של מבוטחים אשר חוו אובדן כושר עבודה זמני ולצמיתות ו/או סבלו מנכות מתאונה. משום כך חברות ביטוח נוטות לדחות את תביעות מבוטחיהן, גם כאשר הן נכונות ומוצדקות.

למרבה הצער, לרוב חברת ביטוח לא משלמת בעת בירור התביעות, היא להתנהל באופן מסורבל ואיטי וזאת בעזרת צידוקים שונים, הסתמכות על נהלים ודרישות שונותו ומשונות להמצאת מסמכים – גם כאשר אלה אינם רלוונטיים. לא אחת חברת הביטוח נוקטת בגרירת רגליים על מנת לייאש ולהתיש את המבוטח ולגרום לתביעתו להתיישן.

על מנת להתמודד עם הקשיים המערימות חברות הביטוח, מומלץ אפוא להיעזר בשירותיו של עו"ד המתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח.

תביעה נגד חברת ביטוח – מה חשוב לדעת?

הכלל הוא שתביעות נגד חברות ביטוח, צריכות להיות מוגשות לבית המשפט בתוך 3 שנים, מהיום בו קרה מקרה ביטוח. לאחר פרק זמן זה התביעה מתיישנת ולמעשה המבוטח מאבד את הזכויות המגיעות לו בגין תאונה, נכות, אובדן כושר עבודה, מצב סיעודי וכיו"ב. עו"ד ביטוח יפנה לחברת הביטוח במהירות וביעילות, ובמקרה שהתביעה עומדת להתיישן ידאג להאריך את מועד ההתיישנות על ידי פנייה ישירה לחברת הביטוח ו/או על ידי פנייה לבית המשפט.

ישנם מקרים, בהם אחרי שהמבוטח מעביר לחברת הביטוח, את כל התיעוד הדרוש, דוחה אותו החברה, בטענה שהוא לא מסר פרטים חשובים על עצמו, לא שילם את תשלומי הביטוח, לא מסר את שמו של מקום עבודתו החדש וכו'. וכל זאת על מנת להתנער מהאחריות על המקרה.

עו"ד ביטוח המנוסה בניהול תביעות ביטוח מכיר את כל הטענות (ולמצער את רובן) עליהן נוהגות חברות הביטוח להסתמך והוא יודע להתמודד עמן אף לפני שהן מועלות על ידי חברת הביטוח. עו"ד ביטוח יודע שטענה להסתרת מידע איננה סוף פסוק וניתן להתמודד עם טענה זו.

דוגמא לכתב תביעה נגד חברת ביטוח

תביעה תאונת דרכים דוגמא נגד חברת ביטוח, הוא מקרה של חולה סיעודי קשה, הזקוק לפיצוי המגיע לו, בגין 2 פוליסות סיעודיות שרכש ליום סגריר, משתי חברות ביטוח שונות. אולם, כאשר חלה והפך לסיעודי, חברות הביטוח מתעלמות ממנו וגוררות את קבלת הפיצוי, זאת מבלי להתייחס לסבל, לכאב, ולקושי שיש לו, לא מעט אנו נתקלים בלקוחות השאולים מה זה adl – מוזמנים לקורא במדריך שהכנו עבורכם.

חשוב לציין כי למרות שמדובר במצב של כפל ביטוח, במקרה של תביעת ביטוח סיעוד, בניגוד למקרים אחרים, כגון במקרה של תביעת אובדן כושר עבודה, המבוטח הסיעודי זכאי לפיצוי בגין מלוא פוליסות הסיעוד שברשותו, ובלבד שאלה היו בתוקף בזמן שהפך לסיעודי.

על כן, במקרה זה, במסגרת הפשרה שהושגה עם חברות הביטוח, קיבל המבוטח פיצוי משתי החברות גם יחד.

תביעה נגד חברת ביטוח בגין תאונת דרכים

במקרה של תאונת דרכים שיש בה נזקים גופניים, כל אחד מהנוסעים, יכול להגיש תביעה נגד חברת הביטוח שבטחה את הרכב שהיה מעורב בתאונה, אשר היה מבוטח בביטוח חובה, כולל הנהג ובעל הפוליסה.

במקרה בו מעורב הולך רגל, הוא יתבע את חברת הביטוח המבטחת את הרכב אשר פגע בו, גם במקרה של פגיעות קלות. לפני שפונים לחברת הביטוח, גם במקרה של תאונת דרכים קלה, שהפגיעות בה הן מינוריות או לחלופין בעת פגיעת ראש בתאונת דרכים מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח, וכן עורך דין תאונות דרכים.

לדוגמה: עו"ד תומר לינר, המכיר את התחום, יכול להדריך אתכם כיצד להתנהל במצב זה, על מנת שתקבלו את הפיצוי.

חשוב לציין כי מעבר לתביעה נגד חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב שהיה מעורב בתאונה בביטוח חובה, רשאי הנפגע לתבוע פוליסות נוספות בעקבות מצבו. לדוגמה, אם הפך המבוטח לסיעודי והיה מבוטח בפוליסת סיעוד, יכול הוא לתבוע אף את פוליסת הסיעוד שבה היה מבוטח – חשוב להיעזר בעורך דין ביטוח סיעודי למקרים מסוג זה.

ואם היה מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה ביטוח מנהלים ו/או בביטוח נכות מתאונה, ובעקבות התאונה איבד את כושר עבודתו ו/או נגרמה לו נכות צמיתה – רשאי הוא לתבוע את פוליסת הסיעוד שברשותו וכן את פוליסת תאונות אישיות ו/או פוליסת נכות מתאונה. יובהר כי בדרך כלל ניתן לקבל פיצוי בשל כל אחת מהפוליסות קצבת נכות 2021.

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

רוב תאונות הדרכים המתרחשות הן תאונות קלות, המלוות בפגיעה ברכוש ובפגיעות קלות בגוף הגורמות ל: כאב ראש, גב או צוואר תפוסים, פגיעה בגפיים ועוד. במקרים אלה ניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין נזקי רכוש בשביל לקבל פיצויים. אולם מקרים מינוריים אלה עשויים לעיתים להחמיר ולהתפתח לבעיות משמעותיות כגון פיברומיאלגיה, פריצת דיסק וגם פוסט טראומה אשר ממנה ניתן לבדוק פוסט טראומה אחוזי נכות.

בדיוק מסיבה זו, במקרים אלו חשוב להיעזר בשירותי עו"ד תאונות דרכים, אשר ילווה אתכם ויפנה אתכם לרופאים מתאימים, וזאת על מנת ליצור רצף טיפולי ולקבל קביעות רפואיות אשר יסייעו בידיכם לבסס את מצבכם הרפואי המדויק בעקבות התאונה ועל ידי כך לבסס את התביעה ולקבל פיצוי בגין תאונת דרכים קלה – אחוזי הנכות. פועל יוצא מכך לקבל את הכספים המגיעים לכם.

לסיכום כל מה שחשוב לדעת טרם הגשת תביעה בשנת 2021!

תביעות נגד חברות ביטוח, עלולות להיות ממושכות ומתישות, כיוון שחברות הביטוח מעוניינות בדרך כלל, להתנער מהאחריות עליהן ולהרוויח יותר על גבו של המבוטח, גם כאשר זה נקלע למצב רפואי מורכב.

לכן בכל מקרה בו אתם מעוניינים לתבוע את חברת הביטוח שלכם, ולקבל את הפיצוי המגיע לכם, חשוב להתייעץ עם עורך דין לתביעות חברות ביטוח.

עורך דין תומר לינר וצוות משרדו המיומן, בעל ניסיון ומוניטין בניהול תביעות ביטוח, בבית המשפט ומחוץ לו, ויסייע לכם בניהול תביעת הביטוח מתחילת הדרך ועד סופה, קרי עד קבלת הפיצוי המגיע לכן בגין מצב סיעודי, נכות מתאונה ו/או אובדן כושר עבודה. ראוי לציין, כי אנו מלבד זאת, אנו מתמחים גם במגוון רחב של סוגי תביעת נזקי גוף.

שתפו את המאמר
יעניין אותך גם: