10 נקודות חשובות כשבוחרים עורך דין תביעות סיעוד

תקציר

1- עורך דין תביעות סיעוד מומחה

כשבוחרים עורך דין שייטפל בתביעתכם, חשוב לבדוק שעורך הדין הוא מומחה בתביעות ביטוח, והתמחות ספציפית בפוליסות ביטוח סיעודי ובעל ניסיון בניהול תביעות סיעוד.

יתכן שעורך הדין בו אתם מתעניינים מתמחה דווקא בתחומים אחרים, כמו דיני משפחה, עבודה או קניין רוחני, ולכן חשוב לבדוק נקודה זו.

2- וותק מקצועי וניסיון מעשי

בתחום עריכת הדין, לוותק ולניסיון המעשי יש משמעות גדולה. יותר שנים במקצוע – יותר תיקים ויותר ניסיון מעשי בהתנהלות מול חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי וייצוג בבתי-משפט וועדות רפואיות.

חשוב לבדוק האם עורך הדין אליו פניתם עוסק בתחומו כשנתיים, או שהוא בעל ניסיון של עשר שנים ויותר, ובעיקר מהו הניסיון המעשי שלו בניהול תביעות סיעוד וביטוח?

3- עורך דין תביעות סיעוד המייצג רק מבוטחים ונפגעים

ישנם עורכי דין שמייצגים הן נפגעים (תובעים) כנגד חברת הביטוח והן את חברות הביטוח עצמן בתיקים אחרים. עורכי דין שמייצגים תובעים ונתבעים במקביל עלולים להיקלע למצב של ניגוד עניינים.

חשוב לוודא בפנייתכם אל עורך הדין, שהוא מייצג רק נפגעים ומבוטחים.

4- עורך דין ששואל שאלות מקדימות

אחת הדרכים הטובות לדעת האם עורך הדין שלכם הוא מומחה, מקצועי ואמין, היא באמצעות שאלות מקדימות שהוא ישאל, ועצות שהוא ייתן או לא ייתן.

בטרם תצאו לדרך משותפת, עורך הדין נדרש לייעץ לכם אודות מגוון האפשרויות בתיק, והדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בתביעות סיעוד עבור אוכלוסייה מתקשה.

5- עורך הדין ייצג בעבר חברות ביטוח

הצגנו קודם את החיסרון בעורך דין שמייצג נפגעים וחברות הביטוח, אך עורך דין תביעות סיעוד שייצג בעבר את חברות הביטוח, הוא עורך דין שמכיר היטב את החולשות של חברות הביטוח ויודע איך "לתקוף" אותן.

לכן, אם עורך הדין שלכם ייצג בעברו חברת ביטוח כזו או אחרת, יהווה יתרון עבורכם וקרוב לוודאי שמדובר באיש מקצוע בעל מומחיות מיוחדת.

6- בדיקה אודות עורך הדין באינטרנט ועם לקוחות קודמים

בעבר, היינו בוחרים איש מקצוע לפי המלצות מהאנשים הקרובים אלינו. בעידן האינטרנטי של היום, מומלץ לבדוק את עורך הדין בו אתם מתעניינים דרך האינטרנט. מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט שלו וכן לחפש את שמו במנוע החיפוש של גוגל. להשמצות יש משקל רב, אך יש לקחת בחשבון שלעיתים מדובר בהשמצות חסרות שחר. יחד עם זאת, אם נתקלתם רק בהשמצות או ביחס שלילי של המלצות לעומת השמצות – חפשו עורך דין תביעות סיעוד אחר.

בנוסף, מומלץ לבדוק האם התקשורת רואה בעורך הדין כאוטוריטה בתחום הביטוח, ובמידת האפשר לשוחח עם לקוחות קודמים אשר יוצגו על ידי עורך הדין.

7- זמינות

זמינות של עורך דין היא דבר חשוב, ולאורך כל הדרך מתעוררות שאלות שונות בקרב נפגעים ומבוטחים המיוצגים על ידי עורך דין תביעות סיעוד. שאלות אלה זקוקות למענה בטווח זמן מידי, על מנת להסיר חשש ולהפיג אי וודאות.

משרד עורכי דין זמין שפנוי ברוב שעות היום ומקפיד לעדכן אתכם במתרחש בתיק התביעה שלכם, יאפשר לכם להמשיך לתפקד בראש שקט. אם אתם בתחילתו של תהליך ומרגישים שאתם רודפים אחר הזנב של עצמכם, אולי כדאי לחפש עורך דין זמין וקשוב יותר.

8- שכר הטרחה

שכר הטרחה הוא מרכיב חשוב בתהליך תביעה, ורבים מן הנפגעים נמנעים מלפנות לעורך דין מתוך מחשבה שלא יהיה להם מהיכן לשלם לו. חשוב לדעת, שרוב עורכי הדין גובים שכר טרחה רק לאחר הצלחה בתביעה ואף דואגים לכך שחברת הביטוח תשתתף בתשלום שכר הטרחה. אם לא זכיתם בכספי הפיצויים – לא תצטרכו לשלם.

מעבר לכך שתשלום שכר טרחה בסוף ההליך ורק במקרה של הצלחה מאפשר לכם שקט נפשי וודאות, זה מהווה מוטיבציה גבוהה עבור עורך הדין. הוא יישאף להצליח בתיק משתי סיבות – גם כדי לעזור לכם במלחמתכם וגם כדי להתפרנס.

9- עורך דין צמוד

במשרדי עורכי דין שונים אתם עלולים להיתקל במצב בו בכל תקופה עורך הדין שלכם מתחלף, או שאת התיק שלכם מנהלים מספר עורכי דין כאשר לא ברור לכם מי הוא איש הקשר שלכם ומי מנהל את העניינים. המקצועיות בנוגע לתיק שלכם יורדת, והיכולת שלכם לסמוך וליצור את הקשר הנכון עם עורך הדין שלכם נפגעת.

לכן, עמדו על כך שבתיק שלכם יטפל עורך דין "ראשי" המכיר את פרטי המקרה על בוריים ועומד אתכם בקשר עקבי.

10- פגישת ייעוץ ללא התחייבות

לפני שיוצאים לדרך, צריך לדבר – ועדיף שזה יהיה בארבע עיניים. ניהול תביעה הוא הליך לא פשוט ולעיתים ארוך, וחשוב להכיר את האיש שילווה אתכם בתקופה זו וילחם את המלחמה הצודקת שלכם.

פגישת ייעוץ ללא התחייבות היא הדרך הבטוחה והשקטה שלכם לדעת שמותר לכם להגיע כדי לשמוע, בלי שיילחצו עליכם לבחור.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email