עורך דין נזיקין

תביעות נזיקין בליווי עורך דין נזיקין

תביעת נזקי גוף היא תביעה המוגשת מטעמו של אדם אשר היה מעורב באירוע שהסב לו פגיעת גוף – החל ממעורבות בתאונת דרכים, דרך פציעה במסגרת העבודה ועד לנפילה במדרכה שבורה ברחוב. בחלק מן המקרים, מדובר בפגיעות קלות ובעלות השפעה פחותה אשר חולפת במהרה. במקרים אחרים, פגיעות הגוף הינן חמורות ובעלות השלכה לשנים קדימה. תביעות מן הסוג הזה שייכות לתחום המשפט של דיני נזיקין.

דוגמאות לנזקי גוף בגינם ניתן לתבוע

על פי פקודת הנזיקין, התשכ"ח – 1968, כל אדם אשר חווה פגיעת גוף ומבקש לבחון אפשרות לקבלת פיצויים, יהיה רשאי להגיש תביעה משפטית כנגד הגורם שגרם לפגיעתו. תביעות בגין נזקי גוף מוגשות על ידי מי שחווה אירוע של פגיעה ממשית, ומבקש לעמוד על זכותו לקבלת פיצויים. המקרים הנפוצים לתביעת נזקי גוף:

  • פגיעות כתוצאה ממעורבות בתאונת דרכים
  • מפגעים במדרכה אשר גרמו לאדם למעוד ולהיפצע ברחוב
  • פציעה בחדר הכושר בעקבות מתקנים בלתי בטיחותיים
  • מפגעים במגרשי ספורט אשר גורמים לפציעות חמורות
  • מפגעים ולקויות במתקנים בגני שעשועים אשר גורמים לפציעתם של ילדים
  • פציעות במסגרת העבודה – החלקה, נפילה, פציעה ממכונה וכד'
  • תאונות במסגרות חינוכיות.

תביעות נזיקין – על מה אנו תובעים תשלום פיצויים?

תשלום פיצויים בגין נזקי גוף מתייחס ל-3 פרמטרים עיקריים.
הפרמטר הראשון הוא סבלו של האדם בגין האירוע אותו חווה. לרוב, פיצוי על סבל מסתכם בעשרות אלפי שקלים, אך במקרים חמורים הוא עשוי להגיע עד למאות אלפי שקלים.

הפרמטר השני הנלקח בחשבון הוא הפסדים שנגרמו לאדם בעקבות האירוע, ובכלל זה אובדן ימי עבודה לפרק זמן מוגדר ואף אובדן כושר עבודה במידה ונזקי הגוף גרמו לו לנכות.

הפרמטר השלישי הוא ההוצאות, כלומר – הכסף שנדרש האדם שנפגע לשלם על מנת לטפל בעצמו – החל מהזמנת האמבולנס, דרך רכישת תרופות ועד לניתוחים.

משכך, הצלחה בתביעת נזקי גוף וקבלת פיצויים הם בעלי חשיבות מכרעת על מנת לשקם ככל הניתן את חיו של הנפגע ולאפשר לו לעמוד בנזקים שנגרמו לו וכל זאת מתוך הכלל המנחה בדיני הנזיקין – השבת המצב לקדמותו.

את מי תובעים בתביעת נזקי גוף?

התביעה מוגשת כנגד הגורם המזיק ו/או חברת הביטוח שלו, במידה וישנה. למשל, במקרה של תאונת דרכים תוגש תביעה כנגד הנהג הפוגע וחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב המעורב בתאונה בביטוח חובה. אם מדובר בתאונה שנגרמה במסגרת העבודה – כדוגמת החלקת עובד או פציעתו ממכונה – אזי התביעה תוגש כנגד המעסיק והביטוח הלאומי. במקרה של אדם שנפל ברחוב בעקבות שבר בדרכה, תוגש תביעה כנגד הרשות המוניציפאלית שאחראית על תקינות המדרכות בתחום שיפוטה.

ללא עורך דין נזיקין שמלווה ומייצג אתכם, יהיה קשה להצליח בתביעה

חשוב לזכור – הגורמים הנתבעים בתביעות נזקי גוף אינם ששים לשלם פיצויים, ותמיד יחתרו להסיר מעצמם אחריות בדרכים שונות. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בתביעה של מספר גורמים יחד, שמשלבים כוחות על מנת לדחות את התביעה. ואכן, מרבית התביעות המוגשות על ידי אזרחים שלא מסתייעים בעורך דין נדחות מסיבות שונות שלא תמיד מגובות בחוק. עורך דין המתמחה בנזיקין וביטוח, המכיר היטב את רזי החוק ואת זכויותיו של האזרח בדיני נזיקי גוף, לא יאפשר לגופים הנתבעים להתחמק מתשלום הפיצויים.

נפצעתי בגופי – מה עלי לעשות כדי לתבוע?

תיעוד האירוע

תיעוד האירוע בשלביו המוקדמים הוא חיוני להצלחה בתביעה ולהוכחת הקשר הנסיבתי. יש לצלם, לתעד ולכתוב את פרטי המעורבים ולאסוף כל ראייה בשטח.

פניה לרופא/בית חולים

חשוב לציין בפני הרופא המטפל את השתלשלות האירוע ולהקפיד לדווח אמת על תחושותיכם הפיזיות בגין האירוע אותו חוויתם. כל מה שתאמרו ייכתב על ידי הרופא וישמש אתכם בהמשך להגשת התביעה. יש לשמור מסמכים, הפניות ומרמשים לתרופות ולעמוד על כך שאופן התרחשות התאונה יתועד בתיעוד הרפואי בדגש למסמכים רפואיים שנערכו בסמוך לתאונה.

פניה לעו"ד נזיקין

 מומלץ שפנייה לעו"ד תתבצע עוד בשלבים הראשונים, אם כי ידוע שהדבר אינו תמיד אפשרי.
עורך דין המתמחה בתביעות נזקי גוף ינחה אתכם כיצד לפעול ומה לתעד, מתוך ידיעה שכל פרט חשוב להצלחה בתביעה וכל מסמך וצילום יכול לשמש כראייה. ובעיקר – ימליץ לכם מה לא לעשות, כדי להימנע מצעדים שעלולים להקשות על התביעה.

הגשת תביעות נזיקין – עורך דין נזיקין תומר לינר

עורך דין המתמחה בתביעות נזקי גוף הוא הגורם המוסמך להגיש בשמכם תביעת נזקי גוף. כאמור, בשלב הראשון תהיה התנגדות מצד הגופים הנתבעים לתשלום פיצויים. לפיכך, ישנה חשיבות גבוהה לבחירה בעורך דין מיומן ומנוסה שילחם על מנת להוכיח את הנזקים שנגרמו לכם ואת השלכותיהם ובכך להשיג עבורכם את הפיצוי המקסימלי.

אנו מזמינים אתכם לפנות למשרדו של עו"ד תומר לינר לפגישת התייעצות ללא התחייבות.