עורך דין תאונות עבודה

תאונת עבודה

על פי החוק, תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שאירעה לעובד בדרך לעבודה, במהלכה או בחזרה ממנה.

חלק מתאונות העבודה גורמות לעובד לפגיעה קלה וזניחה ואילו אחרות עלולות לפגוע בגופו ובנפשו של העובד באורח קשה, לגרום לו לנכות, לפגוע בכושר התפקוד בעבודתו ומחוצה לה, ובמקרים חמורים ביכולת לבצע פעולות יומיומיות ובסיסיות, כגון הלבשה, רחצה ומעברים, ואף אובדן חיים.

בכל יום מתרחשות בישראל תאונות עבודה רבות, ועל סמך נתונים שפורסמו, נראה שהמספרים ממשיכים לטפס בכל שנה שחולפת.

תביעות תאונות עבודה

לצד מספר תאונות העבודה שנמצא בגרף עלייה מתמיד ומבעית, אנו עדים גם למספר הולך וגדל של תביעות אשר מוגשות לבתי-המשפט בשל דחיית בקשות לקבלת פיצוי לאחר ובעקבות תאונת עבודה מביטוח לאומי, מהמעסיק ו/או מחברות הביטוח.

ביטוח לאומי, המעסיקים ובמיוחד חברות הביטוח, יוצאים מתוך נקודת הנחה שרוב נפגעי העבודה כלל לא מודעים לזכויות שלהם ואיך עליהם לפעול כדי להשיג את כספי הפיצויים ו/או לא באמת יכולים לערער ולתבוע במידה שבקשתם נדחתה. יתרה מכך, חברות הביטוח מניחות שגם אלה שכן יודעים מה לעשות במקרה של תאונת עבודה, רוב הסיכויים שיתייאשו במהלך הדרך ויוותרו על ההליך המשפטי הארוך והמייגע. אלא שהתשלומים מביטוח לאומי, המעסיק ו/או חברת הביטוח אמורים להוות תחליף הכנסה לנפגעי עבודה ולממן את הטיפולים וההוצאות בגין הנזק שנגרם בהווה ושעוד יגרם בעתיד לאדם שאיבד את כושר עבודתו לפרק זמן מוגבל או קבוע.

הנתונים מוכיחים, כי אנשים שעברו תאונת עבודה ונעזרים בעורך דין מנוסה בנזיקין ובביטוח, ובכלל זה בייצוג נפגעי תאונות עבודה, בהכרח מצליחים לייעל ולקצר את התהליך וכמובן – להשיג תוצאות טובות יותר. קרי, לקבל את מלוא הפיצוי המגיע להם.

דוגמאות לתאונות עבודה נפוצות

  • עובד שנפגע ע"י מכונה בעבודה
  • עובדת שהחליקה במקום עבודתה על משטח רטוב, משומן וכיו"ב
  • תאונת עבודה בבניין – פועל שנפל מפיגום, מהתמוטטות קיר וכד'
  • עובד שבדרכו לפגישת עבודה מחוץ למקום עבודה היה מעורב בתאונת דרכים
  • עובדת שבדרכה לעבודה נפלה ושברה את רגלה
  • עובד שנפגע בזמן שהרים משא כבד

תובע את ביטוח לאומי בגין תאונת עבודה? אתה צריך עורך דין תאונות עבודה!

עובד שנפגע בתאונת עבודתו ואיבד בשל כך את כושר עבודתו, יכול וצריך להגיש את המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לתאונה למוסד לביטוח לאומי, שאמור לשלם לו דמי פגיעה למשך שלושה חודשים, בהתאם לדרגת הפגיעה ובגין אי יכולתו לעבוד.

תשלום גמלה לאחר תקופה של שלושה חודשים, ייעשה רק לאחר אישור של הוועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, משהוכח נזק מתמשך בדמות נכות או אם העובד עדיין אינו יכול לחזור לעבוד. עם זאת, חשוב להבין שהביטוח הלאומי לא ממהר לאשר המשך תשלומים ולא אחת דוחה את בקשתו של המבוטח, אף על פי שמדובר בבקשה מוצדקת.

בדיוק במקרים כאלו, חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בנזיקין וביטוח ובעל ניסיון בייצוג נפגעי גוף בגין תאונות עבודה, שיידע איך להתמודד מול הבירוקרטיה המתישה, ינהל עבורך את התביעה ו/או הערעור ויגרום לביטוח הלאומי לחזור בו מהחלטתו ולשלם את הכסף המגיע לך.

תביעת תאונת עבודה – משרד עורכי דין תומר לינר

המוסדות האמונים על תשלומי פיצויים מעסיקים עורכי דין מנוסים ולעיתים לא ידידותיים, שיודעים כיצד להתמודד עם טענות המבוטחים, שעל פי רוב אינם מודעים לחוק ולזכויות העומדות להם. על מנת שהמעסיק וחברת הביטוח לא ינצלו את חוסר הידע שלך בנוגע לזכויותיך, הכרחי לבצע את התביעה עם עורך דין מנוסה, שמתמחה בייצוג נפגעי תאונות עבודה.

אנו מזמינים אותך לפנות לעורך דין תומר לינר, מומחה בייצוג נפגעי תאונות עבודה, כדי שיחד נוכל לבחון את פרטי המקרה שלך ולפעול באופן מיידי להגשת התביעה ו/או הערעור לגורמים הרלוונטיים, בדרך להשגת כספי הפיצויים שמגיעים לך לפי חוק ובתוך כך יבחן את קשת האפשרויות העומדות בפניך בגין תאונת העבודה במטרה למצות את מלוא זכויותיך, לרבות מכוח הפוליסה שברשותך.