למה הסובל מטרשת נפוצה צריך עורך דין תביעות ביטוח סיעודי?

תקציר

טרשת נפוצה היא מחלה אוטואימונית, הפורצת בין העשור השני לעשור החמישי של החולה, בה מערכת החיסון של הגוף תוקפת ופוגעת במערכת העצבים המרכזית. ישנם מי שחווים את המחלה עם תסמינים קלים עד בינוניים, ויש מי שהמחלה גורמת לו להפרעות תפקודיות קשות, הכוללות פגיעה בפעולות מוטוריות, קשיים בהליכה, הפרעה בשליטה בסוגרים, הפרעות בדיבור, סחרחורות ועייפות. במצבים חמורים, עלול החולה להיהפך לסיעודי ובפועל להיות תלוי בזולת בכל תפקודי היום יום.

מי שסובל מקשיים תפקודיים על רקע טרשת נפוצה, ואינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו פעולות יומיומיות כגון הלבשה, רחצה, אכילה וניידות, יכול להגיש תביעת ביטוח סיעודי טרשת נפוצה. אלא שחברות הביטוח הודפות כמעט כל תביעה שמגיעה אליהם ומנצלות את תמימותם וחוסר הבנתם של המבוטחים. עורך דין תביעות ביטוח סיעודי ישנה את כללי המשחק לטובתכם ויילחם עבורכם מול חברת הביטוח.

תביעת ביטוח סיעודי טרשת נפוצה

פוליסת ביטוח סיעודי מעניקה תגמולי ביטוח למי שנפגעה יכולתו לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות כמו אכילה, רחצה, לבישה וניידות. על מנת לקבל את תגמולי הביטוח המגיעים למבוטח על פי הפוליסה, יש להוכיח כי המבוטח הפך לחולה סיעודי. קרי, עליו להוכיח כי הוא זקוק לעזרה בביצוע תפקודי היום יום. על פי רוב הפוליסות על המבוטח להוכיח כי הוא זקוק לעזרה בלפחות שלוש מתוך שש פעולות, למשל כי הוא זקוק לעזרה בהלבשה, רחצה וכי אינו שולט על סוגר השתן ו/או הצואה.

כאמור, טרשת נפוצה מתאפיינת בתסמינים אשר עולה מהם בבירור הפגיעה הקשה בתפקוד, עד כדי צורך במטפל צמוד. על כן סיכויי ההצלחה בתביעת ביטוח סיעודי בגין טרשת נפוצה הם גבוהים. כאשר התביעה מוגשת על ידי עורך דין מומחה לתביעות ביטוח סיעודי, שלצידו הצלחות מוכחות בתיקים דומים – סיכויי ההצלחה עולים באופן משמעותי.

מבחן תלות והגדרת המבוטח כחולה סיעודי

הגדרת מבוטח כחולה סיעודי נעשית על ידי בודק מטעם חברת הביטוח, בדרך כלל רופא המתמחה בגריאטריה או ברפואה שיקומית, אשר בודק את המבוטח – מגיש התביעה, בביתו.

בכדי שמבוטח יחשב למבוטח סיעודי על פי הפוליסה, באופן המזכה אותו בתגמולי ביטוח סיעודי, עליו לענות על לפחות 3 מתוך 6 המצבים הבאים:

  • המבוטח אינו יכול לאכול באופן עצמאי
  • המבוטח אינו יכול להתנייד ממקום למקום ללא עזרה
  • המבוטח אינו יכול לדאוג להיגיינה אישית ובכלל זה רחצה
  • המבוטח אינו יכול לעבור משכיבה לקימה ולהיפך
  • המבוטח אינו יכול לשלוט בסוגריו ללא צורך בחיתולים או קטטר
  • המבוטח אינו יכול להתלבש ולהתפשט באופן עצמאי

מבחן תשישות נפש – פגיעה קוגניטיבית בעקבות טרשת נפוצה

תשישות נפש מוגדרת כפגיעה קוגניטיבית המשפיעה על כושר השיפוט, שיקול הדעת, הזיכרון, היכולת להתמצא במקום ובזמן ועוד. יש חולי טרשת נפוצה הסובלים אף מפגיעה קוגניטיבית שמצריכה השגחה צמודה, גם אם מבחינה פיזיולוגית ומוטורית הם בעלי תפקוד מלא.

ככל שהמבוטח, חולה טרשת נפוצה, סובל אף מפגיעה קוגניטיבית, בנוסף לפגיעה הפיזית, עורך דין תביעת ביטוח סיעודי טרשת נפוצה נדרש להוכיח בפני חברת הביטוח כי המבוטח הוא חולה סיעודי אף מבחינה שכלית, קרי כי מצבו מתאים להגדרה תשוש נפש.

עורך דין תביעת ביטוח סיעודי טרשת נפוצה

אין זה סוד שחברות הביטוח דוחות את מרבית התביעות המוגשות אליהן, כשאלה מוגשות שלא על ידי עורך דין תביעות סיעוד. נקודת המוצא שלהן היא דחיית התביעה, מתוך מחשבה שהמבוטח ירים ידיים, יוותר על המגיע לו ולא ימשיך לערכאות משפטיות. לצערנו, הדבר אכן מתרחש ומבוטחים רבים זונחים את הזכויות המגיעות להם ומוצאים עצמם לאורך זמן בקשיים כלכליים ונפשיים חמורים. טיעוניהן של חברות הביטוח לא תמיד חוקיות ולעיתים אף סותרות את הכתוב בפוליסה.

ללא עורך דין מומחה שמכיר את החוק, את זכויות המבוטח ואת רזי הפוליסה – חברת הביטוח תעשה כל העולה על רוחה על מנת להתחמק מתשלום. אחד מנימוקי הדחייה הרווחים הוא שהמחלה התפרצה טרם רכישת הפוליסה, או שהמבוטח רכש את הפוליסה כשהוא יודע שהוא חולה.

כשמדובר בחולים סיעודיים אשר סובלים ממילא, נדרש עורך דין מומחה שיילחם על זכויותיכם מול סוללת עורכי הדין של חברת הביטוח.

תביעות ביטוח סיעודי במשרד עורכי דין תומר לינר

בזכות הניסיון העשיר של משרדנו בתחום תביעות ביטוח סיעודי, הצלחנו לסייע למאות מבוטחים לקבל את כספי הפיצויים המגיעים להם על פי הפוליסה והדין. לרוב, חברות הביטוח מעדיפות להימנע מהגעה לבית-משפט ומקבלות את התביעה. ביתר המקרים, עורך דין מיומן מנצח את חברת הביטוח בבית המשפט ומביא לפיצויים מקסימליים עבור המבוטח.

אנו מזמינים אתכם לפגישת התייעצות ללא עלות וללא מחויבות, בה נבדוק את פרטי המקרה ונעריך את סיכויי ההצלחה בתביעה.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email