אובדן כושר עבודה זמני – מה זה אומר?

תקציר

נתחיל מהבסיס: אובדן כושר עבודה הוא מצב בו בשל מחלה או תאונה איבד העובד את יכולתו להתפרנס, באופן חלקי או מלא. כמו כן, יכול אדם לאבד את היכולת לעבוד במקצוע בו עסק טרם הפציעה או המחלה ולהתפרנס מעיסוק אחר, או לחלופין לאבד לחלוטין את היכולת לעבוד בכל עבודה שהיא. עבור מקרים מן הסוג הזה, נועד ביטוח אובדן כושר עבודה. עו"ד אובדן כושר עבודה יכול לסייע לכם להגיש תביעת אובדן כושר עבודה לחברת הביטוח – ולהגדיל באופן משמעותי את הסיכויים שלכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם מכוח פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה שברשותכם.

מה זה ביטוח אובדן כושר עבודה, ולמה צריך אותו?

ביטוח אובדן כושר עבודה מבטח את העובד למקרה בו יבצר ממנו להמשיך לעבוד וכתוצאה מכך יאבד את הכנסתו. פוליסת אובדן כושר עבודה מבטיחה הכנסה לעובד, וחברת הביטוח תשלם לעובד משכורת חודשית בכל זמן שהוא אינו כשיר לעבוד. הפיצוי החודשי יהא בעיקרון בהתאם לקבוע בפוליסה אך לא גבוה או נמוך משכרו של המבוטח ב-12 החודשים שקדמו לתאונה או למחלה שבעטיין איבד את כושר עבודתו.

אובדן כושר עבודה זמני – ההגדרה והמשמעות

אובדן כושר עבודה יכול להיות חלקי או מלא. אובדן כושר עבודה מלא משמעותו שכושר עבודתו של המבוטח נפגע בשיעור הגבוה מ-75%. אובדן כושר עבודה חלקי מוגדר כמצב בו הנפגע יכול להתפרנס, אך לא כבעבר – שכן אינו יכול לעסוק בתחום התואם את התמחותו או השכלתו. אובדן כושר עבודה זמני יכול להיות מלא או חלקי, ומוגדר כאשר המבוטח אינו יכול לעבוד ולהתפרנס לתקופה קצובה, לרוב של שלושה חודשים, אך על פי חוות דעת רפואית יוכל לעשות זאת לכשיחלים. ניתוחים ושברים, למשל, פעמים רבות מובילים לאובדן כושר עבודה זמני.

תביעת אובדן כושר עבודה זמני

בניגוד לאובדן כושר עבודה לצמיתות, חברות הביטוח נוטות לדחות על סף תביעות אובדן כושר עבודה זמני – בין היתר בשל המחשבה כי מדובר בתקופה קצרה יחסית, ואובדן הפרנסה לא ישפיע בצורה מהותית על העובד. על כן, דחיית התביעה גורמת למבוטחים רבים להניח לדבר – ולהפסיד לא מעט כסף. אם נפצעתם, חליתם או עברתם ניתוח ונבצר מכם לעבוד לתקופה מוגבלת – כדאי לפנות סמוך ככל הניתן לקרות האירוע לעו"ד אובדן כושר עבודה / עו"ד תאונות דרכים, ככל שמדובר בפציעה שהיא כתוצאה מתאונת דרכים, על מנת שזה יוכל לסייע לכם לקבל את הכסף המגיע לכם. במקרים מסוימים, כתלות במצבו הפיזי של המבוטח, ניתן אף לתבוע תביעת נכות ולקבל כפל פיצויים.

כיצד מגישים תביעת אובדן כושר עבודה זמני?

אם הגשתם תביעה לחברת הביטוח על מנת לקבל תשלומים עבור אובדן כושר עבודה זמני ונדחיתם, פגישת ייעוץ עם עו"ד אובדן כושר עבודה אשר מתמחה בתחום ומכיר אותו היטב, תוכל לעזור לכם מול חברת הביטוח. בשלב הראשון, חשוב לאסוף רשומות רפואיות – החל מפנייתכם הראשונה לבית החולים / קופת החולים, דרך מרשמים ואישורי מחלה ועד לחוות דעת רפואיות שקובעות כי אינכם יכולים לחזור לעבודתכם עד תום תקופת ההחלמה. בנוסף למסמכים הרפואיים, יש להמציא מסמכים הנוגעים למקום העבודה שלכם – תשלומי שכר ועיסוק. בגלל שמדובר באובדן כושר עבודה זמני – יש חשיבות מיוחדת לתביעת חברת הביטוח סמוך ככל הניתן לקרות האירוע, וזאת על מנת שלא לאפשר לחברת הביטוח להשתמש בכלל התירוצים המוכרים.

תביעת אובדן כושר עבודה – משרד עו"ד תומר לינר

אדם אשר נבצר ממנו לעבוד ולהתפרנס, מצוי באופן טבעי בתקופה רגישה יותר, ולא תמיד חזק מספיק על מנת להילחם על הזכויות המגיעות לו על פי חוק. חברות הביטוח ידועות באגרסיביות שלהן אל מול המבוטחים, ובכך שנוקטות באמצעים רבים על מנת להכשיל את תביעתם – בפרט מול אלה אשר איבדו את כושר העבודה שלהם באופן זמני – ומשתמשות בטריקים ואף בסילוף האמת על מנת להתחמק מתשלום. הסטטיסטיקה מוכיחה שמבוטחים אשר הגישו תביעה בסיוע של עורך דין מנוסה ומקצועי, העלו באופן משמעותי את הסיכויים שלהם לקבל את הפיצויים המגיעים להם. במשרד עו"ד תומר לינר נשמח לעמוד לשרותכם בייעוץ, סיוע וליווי להגשת תביעת אובדן כושר עבודה זמני.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email