ביטוח אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים

תקציר

אובדן כושר עבודה מוגדר כמצב בו אדם אינו יכול לעבוד ולהשתכר כבעבר, וביטוח אובדן כושר עבודה מבטיח קבלת תגמולי ביטוח חודשיים עבור מי שימצא לא כשיר לעבודה, בשל מחלה או תאונה.

כיסוי לביטוח אובדן כושר עבודה יכול להירכש באופן פרטי, או במסגרת ביטוח מנהלים. אמנם כשאנו צעירים ומלאי מרץ קשה לנו לחשוב על מצב בו לא נוכל לעבוד, אך תרחיש מסוג זה הוא תרחיש נפוץ למדי, ותביעות בגין אובדן כושר עבודה מוגשות חדשות לבקרים.

ביטוח אובדן כושר עבודה – ביטוח מנהלים

כולנו מצפים שבמקרה של אובדן כושר עבודה שנגרם כתוצאה ממחלה או תאונה, פוליסת ביטוח המנהלים שרכשנו תעמוד לזכותנו ונוכל לקבל את הפיצוי המתאים שיחליף את השכר החודשי. אלא שציפיות לחוד ומציאות לחוד.

בפועל, מבוטחים רבים שבחרו לעשות ביטוח אובדן כושר עבודה מגלים שחברת הביטוח מערימה קשיים וטוענת שהם יכולים לעבוד במקצוע אחר, ואף מרחיקה לכת וטוענת כי הם אינם איבדו את כושר עבודתם כלל. בדיוק עבור מצבים כאלה, עורך דין מומחה בתביעות ביטוח אובדן כושר עבודה הוא איש המקצוע שאתם צריכים לידכם על מנת לקבל את הכספים המגיעים לכם על פי חוק.

דחיית תביעה על ידי חברת הביטוח

אין צורך להכביר במילים סביב התחושות הקשות האופפות את מי שאיבד מכושרו לעבוד. דווקא בזמן זה, המבוטח ששילם מדי חודש ממיטב כספו, זקוק להגנה ולא לדחייה. יחד עם זאת, לחברות הביטוח תירוצים רבים לדחיית תביעה בגין אובדן כושר עבודה ביטוח מנהלים. הנה כמה מהן:

  • הסתרת מידע ואי גילוי – סיבת דחייה נפוצה, במסגרתה טוענת חברת הביטוח כי בעת שרכש את פוליסת הביטוח המבוטח הסתיר ממנה מידע, ולמעשה עוד לפני שרכש את הפוליסה, הוא היה חולה. לטענתה, אם הייתה יודעת את הפרטים שהוסתרו, לא הייתה מקבלת אליה את המבוטח או שהייתה מעלה את מחיר הפרמיה החודשית.
  • אי קיום תנאי ביטוח – חברת הביטוח תטען כי לא מתקיימים התנאים הנדרשים בפוליסה עבור אובדן כושר עבודה. זה המקום לציין שמרבית המבוטחים לא בקיאים ברזי הפוליסה שלהם ולא מכירים את הזכויות העומדות לרשותם, ועורכי הדין של חברת הביטוח מנצלים זאת היטב. אם חברת הביטוח דחתה את התביעה שלכם מסיבה זו – אפשר להפוך את ההחלטה.
  • אי תשלום פרמיה חודשית –  חברת הביטוח עלולה לטעון כי לא שילמתם פרמיה חודשית בתקופה מסוימת במסגרת ההתקשרות, ולפיכך לדחות את התביעה.
  • קיומו של חריג בפוליסה – בכל פוליסה ישנם חריגים אשר בגינם תדחה חברת הביטוח את התביעה. לדוגמה, אם אובדן כושר העבודה נובע מצריכת אלכוהול או שימוש בסמים, חברת הביטוח עלולה לדחות את התביעה מכוח חריג הנוגע לשימוש בסמים ו/או אלכוהול. לעיתים הדחייה היא מוצדקת, אך לעיתים קרובות היא נובעת ממניעים שרירותיים. על מנת לערער על טענותיה של חברת הביטוח יש צורך בעורך דין מומחה לתביעות אובדן כושר עבודה.
  • דחיית אובדן כושר עבודה – חברת הביטוח יכולה לטעון כי המבוטח לא איבד את כושרו לעבוד / יכול לעבוד בעבודה אחרת. דחייה זו פעמים רבות חוטאת לאמת. חברת הביטוח תנסה לעשות ככל שביכולתה על מנת לערער על הקביעה כי המבוטח איבד את כושר עבודתו.

כיצד עורך דין יכול לסייע לכם במקרה של אובדן כושר עבודה?

חשוב לזכור שנקודת המוצא של חברת הביטוח היא לא לשלם למבוטח ולא להכיר באובדן כושר העבודה שלו, ולצורך זאת היא מעסיקה חוקרים, רופאים מומחים, ואף עורכי דין המיומנים בדחיית תביעות ביטוח.

מבוטחים אשר מגישים תביעה לבדם, הם טרף קל עבור עורכי הדין של חברת הביטוח. תביעת אובדן כושר עבודה המוגשת באמצעות עורך דין המתמחה בביטוח, מתקבלת באופן שונה לחלוטין ובפועל מגדילה את הסיכויים להצלחה בתביעה באופן משמעותי.

תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה במשרד עורכי דין תומר לינר

במשרד עו"ד תומר לינר אנו בעלי ניסיון רב בהגשת תביעות ביטוח אובדן כושר עבודה. המשרד, אשר מייצג מבוטחים בתיקים שונים, ייצג בעבורו את חברות הביטוח וצבר ניסיון וידע רב אודות דרכי החשיבה והפעולה שלהם.

בזכות הניסיון העשיר שלנו בתחום תביעות אובדן כושר עבודה, הצלחנו לסייע למאות מבוטחים לקבל קצבה חודשית אשר החליפה את מקור פרנסתם. אנו מזמינים אתכם לפגישת התייעצות ללא עלות וללא מחויבות, בה נבדוק את פרטי המקרה ונעריך את סיכויי ההצלחה בתביעה.

שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email