חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רופא תעסוקתי אובדן כושר עבודה

אחד הרכיבים החשובים בענף הביטוח הוא אובדן כושר עבודה. הרכיב הזה מאפשר לאנשים שנפגעו, נפצעו או חלו וכתוצאה מכך אינם יכולים להמשיך לעבוד ולהשתכר – לקבל קצבה חודשית שתסייע להם בחיי היומיום שלהם ושל משפחתם. את הפיצוי ניתן לקבל מחברות הביטוח, מביטוח לאומי ומקרנות הפנסיה, אך כדי להוכיח את הנזק שנגרם  יש צורך לעיתים בהשגת אישור על אובדן כושר עבודה. במקרים כאלה רופא תעסוקתי אובדן כושר עבודה הוא הכתובת. במאמר זה נפרט בנושא

מה זה אובדן כושר עבודה תעסוקתי?

אובדן כושר עבודה תעסוקתי הוא מעמד רפואי, שרק איש מקצוע בתחום יכול להעניק אותו. איש מקצוע זה הוא רופא תעסוקתי אובדן כושר עבודה. אישור על אובדן כושר עבודה יינתן ע"י הרופא התעסוקתי רק לאחר בחינת מצבו הרפואי של המבוטח לאחר שחווה פגיעה, פציעה, תאונה או מחלה. מבוטח שאינו יכול לשוב לעיסוקו ולמקום עבודתו בעקבות מצב זה, יכול להיות מוגדר כמי שיש לו אובדן כושר עבודה תעסוקתי, ובעקבות כך לקבל אחוזי נכות וקצבה חודשית מהגופים המבטחים.

אובדן כושר עבודה תעסוקתי יכול להיות זמני, תמידי, חלקי או מלא. ההגדרה לכך ניתנת בהתאם למצב המבוטח, לסוג הנזק, למקצוע שלו ולגובה הירידה בהכנסות. כדי לקבל קצבה ולעבור את כל ההליך הבירוקרטי הנדרש מומלץ לפנות אל עורך דין אובדן כושר עבודה.

מיהו רופא תעסוקתי אובדן כושר עבודה?

רופא תעסוקתי, כשמו כן הוא, מתמחה באופן ספציפי ברפואה תעסוקתית. הוא הגורם המקשר בין התחום הרפואי לתחום העסקי, ויכול לתת הערכה בנוגע ליכולתו של אדם לחזור לעבודה מסוימת בהתאם למצבו הפיזי. במסגרת פנייה אל רופא תעסוקתי אובדן כושר עבודה, ניתן לקבל ממנו את האישור המבוקש על ידי הגופים המבטחים. על פי חוות הדעת שיגיש הרופא התעסוקתי, ניתן יהיה לקבוע את הזכאות של הנפגע לקצבה ואת גובהה.

כיצד פועל רופא תעסוקתי?

רופא תעסוקתי אובדן כושר עבודה מבצע מספר בדיקות שונות ומקיפות, שמטרתן להעריך את מצב המבוטח. רופאים אלה אינם אמונים רק על ביצוע הבדיקות הרפואיות, אלא שהם מחזיקים גם בידע מעמיק בכל הנוגע לתקנות של גופי הביטוח, משרד העבודה ועוד. הם לוקחים בחשבון גם גורמים נוספים מעבר למצב הפיזי, כמו מצב נפשי עקב תאונה ועוד. הם יוכלו לבחון את מצב המטופל בהתאם למקרה הספציפי שלו, מאחר ויתכן שבמקצוע מסוים שדורש מאמץ פיזי, בעיות פרקים לדוגמה יהיו גורם מכשיל, בעוד במקרים אחרים אותה בעיה לא תשפיע כלל על יכולת ביצוע העבודה. רופאים תעסוקתיים מתמחים גם באובדן כושר עבודה, גם בתאונות עבודה, גם ברשלנות רפואית ועוד. הם הסמכות להחליט האם לתת אובדן כושר עבודה זמני או לצמיתות, האם מדובר באובדן חלקי או מלא וכדומה.

איך לפנות אל רופא תעסוקתי אובדן כושר עבודה?

אם אתם מעוניינים לקבל הערכה מקצועית של רופא תעסוקתי, ניתן לקבוע תור דרך קופת החולים שלכם או לקבל הפנייה מרופא משפחה. במקרים מסוימים אפשר לקבל ייעוץ אצל רופא תעסוקתי גם דרך מקום העבודה שלכם. לפעמים מדובר בפגישה אחת שבסיומה תוכלו לקבל את חוות הדעת המקיפה, ולפעמים יש צורך במספר פגישות לאורך זמן כדי להעריך את ההחלמה או ההחמרה של המצב הרפואי שלכם.

לסיכום 

רופא תעסוקתי אובדן כושר עבודה הוא גורם משמעותי בתהליך תביעת הביטוח, שכן הוא  האוטוריטה למתן חוות הדעת המקצועית בנוגע לחומרת הפגיעה, מה שבתורו משפיע על גובה הקצבה. לפני פגישה עם רופא תעסוקתי מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום כדי שתוכלו להגיע מוכנים ולהפיק את התוצאות המיטביות  מהתהליך. עו"ד תומר לינר ישמח לגייס עבורכם את ניסיונו והידע המעמיק שיש לו בנושא, ולסייע לכם לעבור את התהליך באופן המוצלח ביותר מבחינתכם.

שתפו את המאמר
יעניין אותך גם: