עורך דין תביעות ביטוח

תביעות ביטוח

כיום בישראל, כמעט כל אזרח מחזיק לפחות בפוליסת ביטוח אחת לכל מקרה שיתרחש – החל מתביעות מביטוח סיעודי, דרך תביעות ביטוח תאונות אישיות ועד לביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה.

הידעת? 1 מכל 3 תביעות ביטוח נדחות על הסף וללא כל הסבר מניח את הדעת! הסיבה לכך שכל-כך הרבה מבוטחים לא זוכים לקבל את תגמולי הביטוח המגיעים להם ושעבורם שילמו פרמיה חודשית כל חייהם, נעוצה בעובדה שחברות הביטוח, רובן ככולן, פשוט נוהגות להשתמש בשיטת מצליח. ברגע האמת, מבוטחים שמבקשים להפעיל את הביטוח שלהם בשל תאונה, מחלה, אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעודי, השתלה, תאונה וכד' – נתקלים בחומה של חברת הביטוח.

לא זאת בלבד, אלא שגם אם התמזל מזלך וחברת הביטוח קיבלה את תביעתך לתשלום הכיסוי הביטותביעות ביטוחחי הנקוב בפוליסה שלך, לא בהכרח שהיא תמשיך לשלם לך את תגמולי הביטוח בעתיד. במצבים שבהם חברת הביטוח לא משלמת, מומלץ ואף הכרחי להיעזר בעורך דין מנוסה המתמחה בדיני הביטוח, וכן בעל ניסיון בניהול תביעות ביטוח ובייצוג מבוטחים בתביעות ביטוח. לפעול לבד מול עורכי הדין של חברת הביטוח, זה כמעט תמיד מתכון לכישלון.

דחיית בקשה על ידי החברה המבטחת – הסיבות הנפוצות והלא חוקיות

הביטוח אמור להעניק כיסוי לכשיגיע מצב בו לא תוכל להמשיך לעבוד ו/או לדאוג לעצמך מבחינה בריאותית וכלכלית. עם זאת, חברות הביטוח דוחות תביעות רבות של מבוטחים ללא כל הצדקה, בתירוצים מזלזלים וגרוע מכך, בטיעונים לא חוקיים. 

בין הטענות הנפוצות של חברת הביטוח: לא איבדת את כושר עבודתך או לא מסרת את כל הפרטים בשאלון המידע הרפואי/החסרת ממנו פרטים. המשמעות הכספית של דחיית תביעת ביטוח, שלא נדבר על עוגמת הנפש, הטרטורים והבירוקרטיה הנלווים לסיטואציה, יכולה לעלות למבוטחים בחייהם, פשוטו כמשמעו. אין כל ספק שמבוטחים שמגישים תביעת ביטוח בשל אובדן כושר עבודה או מצב סיעודי, זקוקים לכספי הביטוח כמו אוויר לנשימה, על מנת לשלם על הטיפולים הרפואיים וההוצאות הכרוכות בהיעדר היכולת לדאוג לעצמם ולכלכל את עצמם בכבוד. 

עו"ד נזיקין המתמחה בתביעות ביטוח יוכל לסייע לך לקבל את הכספים המגיעים לך.

חברת הביטוח לא מוכנה לשלם לך? יש מה לעשות!

היה והגשת תביעת ביטוח על מנת לקבל את תגמולי הביטוח המגיעים לך בהתאם לפוליסה ותביעתך נדחתה, עומדת לך הזכות לערער על ההחלטה של חברת הביטוח. עם זאת, ממש לא כדאי להתנהל באופן עצמאי מול חברת הביטוח וזאת לאור נתונים לפיהם חברות ביטוח דוחות כ 92% מהערעורים המוגשים על ידי המבוטחים בגין דחיית תביעת ביטוח.  

לעומת זאת, סקרים שנערכו קובעים ש-97% מהמבוטחים שהגישו ערעור לחברת הביטוח, בגין דחייתה תביעת ביטוח, באמצעות עורך דין, זכו לקבל את הכספים שמגיעים להם, עוד לפני שהדברים עברו לדיון בבית משפט. 

כשחברות ביטוח מקבלות תביעת ביטוח המוגשת על ידי עורך דין ביטוח המתמחה בייצוג מבוטחים ובניהול תביעות ביטוח בבית המשפט, הן מבינות שיש להן עסק עם איש מקצוע שבקי בהוראות החוק, ומעדיפות לשלם את הכסף מאשר להיגרר להליכים ארוכים, מתישים ומיותרים בבית המשפט.

חברת הביטוח הפסיקה לשלם לך בפתאומיות? קח עו"ד!

ישנם יחידי סגולה שדווקא כן זוכים לקבל מחברות הביטוח את הכספים שמגיעים להם, אך פתאום אחרי שנה, שנתיים או אפילו שנים, חברת הביטוח שולחת אליהם מכתב ומודיעה על הפסקת התשלום. 

לצערנו המדובר בטקטיקה ידועה בה נוקטת חברת הביטוח על מנת להתיש את מבוטחיה. וגם כאן, הפסקת התשלום, כמעט תמיד, נעשית כלאחר יד וללא כל צידוק. שכן, סביר מאוד להניח שמבוטח שהפך לסיעודי בגיל 80 למשל, לא הבריא פתאום אחרי חמש שנים בגיל 85 ועל כן הטענה שהביטעורך דין ביטוחוח כבר לא רלוונטי כי המבוטח איננו סיעודי עוד, מגוחכת, מעליבה ומקוממת. 

דוגמה נוספת למקרה שבו חברת הביטוח מחליטה להפסיק לשלם למבוטח בפתאומיות, יכולה להיות אצל מבוטח שאיבד את כושר עבודתו בשל תאונה שבה איבד את שתי רגליו ושבגינה נקבעו לו 100 אחוזי נכות לצמיתות מהביטוח הלאומי. מיותר לציין שרגליו של אותו מבוטח כבר לא יחזרו והסיבה היחידה שבגללה חברת הביטוח חוזרת בה לפתע מהתשלום נעוצה, שוב, בכך שחברות הביטוח פשוט מנסות את מזלן. בשלב הזה, מבוטחים המנסים לבטל את גזר הדין ולהגיש ערעור לבד על הפסקת התשלומים, לרוב נתקלים במסכת טלפונים, מיילים וניירת. 

חברות הביטוח מנהלות מול המבוטחים מלחמת התשה ומנצלות את חוסר הידע המשפטי של המבוטחים ואת חוסר ההיכרות שלהם עם הוראות החוק, כדי להוליך אותם שולל. לכך ניתן להוסיף את העובדה שמרבית המבוטחים בשלב זה הם אנשים מבוגרים שלא יכולים לאזור את הכוחות להתמודדות. מסיבות אלה, חברות הביטוח מפעילות טכניקות ותכסיסים, אשר גוררים את המבוטחים להתנצחויות ואף לפליטת דברים שעלולים לשמש כנגדם מאוחר יותר. 

חברות הביטוח מנסות להתיש את המבוטחים ולהביא אותם למצב של הרמת ידיים וייאוש. זה המקום לומר שאסור בתכלית האיסור לוותר משום שהוויתור הוא בדיוק מה שחברת הביטוח מקווה שיקרה.

תביעות ביטוח עושים עם עורך דין

מחקרים מראים שמבוטחים שנעזרו בעורך דין ביטוח  זכו לקבל את הכסף שמגיע להם תוך תקופה קצרה של חצי שנה לכל היותר, וזאת לעומת מבוטחים שפעלו לבד ונאלצו להמתין שנים לקבלת הכספים האמורים, אם בכלל. 

כמו כן, חשוב לדעת שבניגוד לתביעות אחרות, המתיישנות אחרי שבע שנים, תביעות ביטוח מתיישנת אחרי שלוש שנים, ולכן ממש לא כדאי להתמהמה, אלא להגיש את התביעה הראשונית ו/או הערעור בגין אובדן כושר עבודה, מחלה קשה, מצב סיעודי וכיוצא בזה, בזריזות, ובכל מקרה רצוי להיוועץ עם עורך המתמחה בייצוג מבוטחים ובעל ניסיון בניהול תביעות ביטוח. 

לסיכומו של עניין, עורך דין מומחה בתחום הביטוח והנזיקין יסייע לך לקבל את הכספים המיועדים לך במהירות וביעילות.

תביעות ביטוח – משרד עורכי דין תומר לינר

חברות הביטוח מחזיקות בסוללת עורכי דין ממולחים ומיומנים. מבוטח שמגיש תביעת ביטוח כשהוא לא מיוצג על ידי עורך דין – נחשב עבורם לטרף קל. אנו מזמינים אותך לפנות לייעוץ משפטי אישי מעורך הדין תומר לינר, כדי לבחון את פרטי המקרה שלך, לברר את זכויותיך ולבדוק האמנם גם במקרה שלך חברת הביטוח ניסתה את מזלה באופן לא חוקי. אנו מבטיחים לפעול במיידיות כדי לתקן את העוולה שנעשתה ולהשיג עבורך את הכסף המגיע לך.