חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תביעת ביטוח לאחר פטירה

תביעות ביטוח לאחר פטירה – המדריך המלא

תביעת ביטוח לאחר פטירה היא תביעה המוגשת בעקבות מותו של המבוטח. הביטוח הייעודי והפופולרי ביותר במקרה זה, הוא ביטוח חיים – ביטוח אשר מבטיח תגמולים כספיים ליורשיו של המבוטח הנפטר, או למוטב אחר – בהתאם למצוין בפוליסה. עם זאת, לצערנו, ישנם מקרים בהם המבוטח נפטר בטרם מיצה את מלוא זכויותיו מחברת הביטוח. למשל, מבוטח אשר נפטר לפני שהוכרעה תביעתו מול חברת הביטוח בגין אובדן כושר עבודה; מבוטח אשר הלך לעולמו בטרם תבע את הביטוח הסיעודי; או מבוטח אשר נפטר לפני שהגיש תביעת ביטוח מחלות קשות, למשל בגין מחלת הסרטן או שבץ מוח. במקרים כאלה ואחרים – יורשיו ו/או מוטביו של המבוטח שנפטר רשאים לתבוע את התגמולים שהגיעו למבוטח שנפטר בגין מקרה ביטוח שאירע לו בחייו.

ביטוח חיים – הביטוח שנותן ליורשים שלכם כסף

ביטוח חיים הוא ביטוח ייעודי שכל מטרתו היא תביעת פיצויים במקרה של פטירת המבוטח. מעבר למשבר הרגשי, מוות במשפחה הוא גם מכה כלכלית. לעיתים, נפטר המפרנס העיקרי במשפחה, ובמקרים אחרים ולא מעטים, תקופת האבל המתמשכת אינה מאפשרת לאבלים להרים עצמם בחזרה לשגרת עבודה ופרנסה. פוליסת ביטוח חיים מבטיחה תשלום חודשי לשארי המבוטחים לתקופה מוגדרת כפי שנקבע במועד רכישת הפוליסה. אם נדרשתם בצער לתבוע בגין ביטוח חיים, מומלץ לפנות לעורך דין תביעת ביטוח על מנת שייצג אתכם מול חברת הביטוח.

ביטוח סיעודי וביטוחים אחרים

אנשים רבים אשר רכשו במהלך חייהם פוליסות שונות, כדוגמת פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה זמני או מלא וכן ופוליסת ביטוח סיעודי – מצאו עצמם ברגע האמת "נלחמים" מול חברת הביטוח על מנת שתכיר בהם ותשלם להם את התגמולים. במקרים רבים, ההתנהלות מול חברת הביטוח אורכת חודשים ואף שנים, ובזמן זה – עלול המבוטח ללכת לעולמו מבלי שמיצה את זכויותיו מול חברת הביטוח. או אז, זכאים בני משפחתו של המבוטח או המוטבים הנקובים בפוליסה, בסיוע של עורך דין תביעת ביטוח, לתבוע את תגמולי הביטוח להם היה זכאי המבוטח בחייו. הזכות לתבוע בדיעבד במקרה של פטירה עומדת על 3 שנים. עם זאת, לאחרונה תוקן חוק חוזה הביטוח, תשמ"א – 1981, באופן שתקופת ההתיישנות לביטוח חיים, סיעוד ובריאות, הוארכה משלוש שנים לחמש שנים לאחר שקרה מקרה הביטוח. כך או כך, כדי להימנע ממצב בו חברת הביטוח טוענת לשיהוי, או להכשלת הבירור – מומלץ להזדרז בהגשת התביעה ולא לשקוט על השמרים.

 תביעת ביטוח חיים – משכנתא

כידוע, אחד התנאים המהותיים לקבלת משכנתא היא רכישה של פוליסת ביטוח חיים. המדובר בפוליסת ביטוח, המבטיחה לבנק המלווה שבמקרה של פטירת אחד הלווים, דבר אשר עשוי לגרום לקושי בהמשך החזר המשכנתא, פירעון של יתרת ההתחייבות או הסכום הנקוב בפוליסה. עבור חברות הביטוח המבטחות בביטוח חיים, מדובר בהוצאה כבדה שמגיעה לסכום של מאות אלפי שקלים ויותר מכך. על כן הן דוחות את התביעה במגוון של תירוצים כגון אי גילוי אמת אודות מצבו הרפואי של המבוטח בזמן רכישת הפוליסה, אירוע מוות שאינו תואם לאירועים המוגדרים בפוליסה ועוד. עורך דין תביעת ביטוח מיומן ומנוסה בתביעות ביטוח חיים, ובקי ברזי החוק והפסיקה, יוכל לנהל עבורכם את התביעה ולמצות את מלוא זכויותיכם.

חברת הביטוח דחתה את התביעה בנימוק שהפוליסה בוטלה בשל אי תשלום פרמיה – האם יש מה לעשות?

לא אחת קורה שרק אחרי הגשת התביעה, בן זוגו של המבוטח שנפטר, מגלה כי פוליסת ביטוח החיים בוטלה בגין אי תשלום דמי ביטוח (פרמיה) באופן שוטף. הגם שמדובר בסכומי כסף נכבדים, מתוך חשש מעימות עם חברת הביטוח, רוב המבוטחים מקבלים בכניעה את רוע הגזרה. ואולם, ניסיוננו מלמד כי ברוב המקרים בוטלה הפוליסה בניגוד להוראת סעיף 15 לחוק חוזה הביטוח. הסעיף  קובע כי בטרם תבוטל הפוליסה בגין אי תשלום פרמיה, על חברת הביטוח למסור למבוטח שתי הודעות בכתב – האחת היא דרישת לתשלום החוב בתוך 15 יום או יותר, ואילו השנייה מודיעה כי ככל שלא ישולם החוב בתוך 21 ימים – תבוטל הפוליסה. ככל שלא נשלחו למבוטח הודעות בכתב,  וככל שחברת הביטוח לא ווידאה כי הודעות אלה נמסרו למבוטח, יתכן שביטול הפוליסה חסר תוקף משפטי. עו"ד ביטוח הבקי ברזי חוק חוזה הביטוח ומיומן בניהול תיקי ביטוח, יידע לבחון האם הפוליסה בוטלה כדין ועל ידי כך לתקוף את החלטתה של חברת הביטוח ולהשיג עבור יורשי המבוטח, או כל אדם אחר המוגדר בפוליסה כזכאי לתגמולי ביטוח החיים, את הפיצוי הנקוב בביטוח חיים.    

תביעת ביטוח לאחר פטירה – משרד עו"ד תומר לינר

תביעת ביטוח לאחר פטירה, בין אם מדובר בביטוח חיים או לאו – היא משימה מורכבת הכרוכה בהתמודדות רגשית מול חברת הביטוח, שלרוב לא מגלה רגישות כלפי משפחתו של המבוטח הנפטר ומערימה קשיים רבים על מנת שלא להכיר בזכאותו. מוטבים אשר נתקלים בדחיית תביעה מצד חברת הביטוח, מניחים לדברים כאשר המבוטח נפטר – במקום להשיב מלחמה באמצעות עורך דין מנוסה. משרדנו נותן שירות מקצועי בניהול תביעת ביטוח לאחר פטירה, תוך רגישות, אדיבות ומקצועיות. אנו מזמינים אתכם לקביעת פגישה ללא עלות וללא התחייבות על מנת להכיר את פרטי המקרה ולהעריך את סיכויי ההצלחה בתביעה.

שתפו את המאמר
יעניין אותך גם: