עורך דין אובדן כושר עבודה

תקציר

תביעת אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה מוגדר כמצב בו אדם איבד מיכולתו לעבוד ולהתפרנס, בין אם כתוצאה ממחלה או מתאונה, ובין אם באופן חלקי, מלא, לזמן מוגבל או לצמיתות. רמת אובדן כושר עבודה יכולה להיות שונה בחומרתה: יכול אדם לאבד את יכולתו לעבוד במקצוע בו עסק טרם הפגיעה או המחלה, ולחלופין – לאבד את יכולתו לעבוד בכל עבודה שהיא. במסגרת תביעת אובדן כושר עבודה דורש המבוטח פיצויים בגין אובדן יכולתו להתפרנס בשל תאונה או מחלה.

ביטוח אובדן כושר עבודה

פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה ניתן לרכוש במסגרת ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה, ככיסוי ביטוחי בפוליסת ביטוח חיים וכן בפוליסת אובדן כושר עבודה ביטוח מנהלים. זאת, בנוסף לפיצוי שניתן לקבל בגין אובדן כושר עבודה מאת המוסד לביטוח לאומי, המכסה את כל תושבי המדינה שעברו את גיל 18 וטרם הגיעו לגיל פרישה ומשלמים דמי ביטוח לאומי על פי חוק. במקרים של תביעת אובדן כושר עבודה, תוגש התביעה כנגד חברת הביטוח ו/או קרן הפנסיה, ובמקרים מתאימים כנגד המוסד לביטוח הלאומי.

משמעות אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה מהווה פגיעה משמעותית ביותר באיכות חייו של הנפגע. במקרים מסוימים, אובדן היכולת לעבוד מוביל לנזקים נפשיים, פרט לנזקים הפיזיים, שכן אדם בונה קריירה מפוארת לאורך שנים, מפרנס בכבוד את עצמו ואת משפחתו וביום אחד הכול מתמוסס. לצערנו, הגופים שאמורים לעמוד מאחורינו בשעת צרה – חברות הביטוח, קרנות הפנסיה והמוסד לביטוח לאומי, לא ששות לשלם פיצויים למבוטח שלהן. להיפך, הן מערימות עליו קשיים רבים, ובכך מובילות לנזקים כפולים ומכופלים למי שאיבד את יכולתו לעבוד ונמצא בשאול תחתיות. באמצעות סיוע וליווי של עורך דין אובדן כושר עבודה, ניתן לתבוע תגמולי ביטוח בגין אובדן כושר המהווים חלופה להכנסה החודשית עד לגיל פרישה, וכן למצות את זכויותיכם למול המוסד לביטוח לאומי וקרנות הפנסיה, באופן יעיל ומוצלח, אף במקרים של דחיית תביעה מכל סיבה שהיא, מה שיחסוך מכם התמודדות קשה.

הליך תביעת אובדן כושר עבודה

תביעת אובדן כושר עבודה היא אחת מהתביעות המורכבות והקשות להוכחה, שכן היא מאלצת את הנתבעת לשלם לתובע סכומי כסף רבים כחלופה להכנסתו. מסיבה זו ואחרות, עורך דין המתמחה בייצוג מבוטחים בתביעות אובדן כושר עבודה, יוכל לסייע לכם להשיג את מטרתכם ולהצליח בתביעה ביעילות ובמהירות. תחילה, יש לאסוף ולתעד כל רשומה רפואית המראה כי אתם מצויים במצב של אי כושר עבודה – אבחנות רפואיות, מרשמים, אישורי מחלה, בדיקות וצילומים. מומלץ לקבל גושפנקות מרופאים מומחים בתחום הרלוונטי לכם ולא להסתמך רק על חוות דעתו של רופא המשפחה. יתר על כן, רופא תעסוקתי המעריך את מצבכם ואת אי יכולתכם לחזור לעבוד במקצוע שלכם או בכלל, עשוי לסייע לכם בתביעה מאוד. בנוסף למסמכים הרפואיים, יש לפרט אודות עיסוקכם ולצרף מסמכים המעידים על הכנסותיכם. יש להגיש את התביעה בסמוך ככל הניתן לאובדן כושר העבודה. הגשת תביעה מאוחרת, עלולה לעכב את התשלום ואף להוביל לדחיית התביעה מצד חברת הביטוח בטענה של הכשלת בירור החבות מצדכם וכי אין לה כלים לעמוד על מצבכם הרפואי.

הטריקים של חברות הביטוח ואיך עורך דין אובדן כושר עבודה יכול לעזור לכם

כאמור, תביעת אובדן כושר עבודה נחשבת לתביעה מורכבת, בירוקרטית ויצרית מאוד. ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח כרוכה בידע מקצועי והיכרות עם החוק, רזי פוליסת הביטוח, הנחיות המפקח על הביטוח והזכויות העומדות לרשות התובע. ללא כל אלה, המבוטח התובע עובר מהמורות וקשיים, בסופם לא תמיד זוכה לקבל את הפיצויים המגיעים לו. חברות הביטוח נעזרות בטריקים שונים על מנת שלא לשלם פיצויים, כשאחד מהטריקים הנפוצים הוא חוקרי ביטוח שנשלחים מטעם חברת הביטוח על מנת למצוא פרצה בטענות. למשל, חוקר ביטוח שיציג עצמו כאדם החפץ בשירות המקצועי של התובע, תוך שהוא אוסף ראיות על יכולתו המעשית לעבוד. אם הינכם מיוצגים על ידי עורך דין אובדן כושר עבודה המתמחה בתביעות בתחום זה, לחוקרי הביטוח אסור ליצור עמכם קשר, אלא דרך עורך הדין שלכם בלבד. בכך, אתם ממזערים את הסיכויים שלכם ליפול בפח של חברת הביטוח.

תביעת אובדן כושר עבודה במשרד עורכי דין תומר לינר

משרד עו"ד תומר לינר, המתמחה מזה למעלה מעשור בתביעות ביטוח כנגד חברות הביטוח המוסד לביטוח לאומי, ובעל ניסיון בייצוג עשרות ואף מאות מבוטחים בתביעות אובדן כושר עבודה, מזמין אותך לפגישת התייעצות, ללא התחייבות, לבחינת פרטי המקרה שלך ולהערכת סיכויי ההצלחה בתביעה. אנו נעשה כל שביכולתו על מנת להשיג עבורך את כספי הפיצויים המגיעים לך על פי חוק, תוך ליווי אישי ויחס תומך.
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email