Search
Close this search box.

האם ניתן לקבל על אי שליטה בסוגרים אחוזי נכות, וכיצד?

אי שליטה בסוגרים היא מצב רפואי לא פשוט, שיכולות להיות לו השפעות מרחיקות לכת על איכות החיים ועל העצמאות היומיומית של אלו הסובלים ממנו. הגורמים למצב הזה יכולים להיות רבים, אבל השורה התחתונה היא זהה – כדי שאדם הסובל מאי שליטה על סוגרים יהיה זכאי לזכויות בגין מצבו, הן מאת המוסד לביטוח לאומי, הן מאת חברת ביטוח  והן מאת גוף כזה או אחר בשל תביעת נזיקין, עליו להוכיח כי בשל מצבו, נותרה לו נכות רפואית וכי לנכות זו יש משמעות תפקודית. אז כיצד מקבלים אחוזי נכות על אי שליטה בסוגרים, ומהו המפתח בתהליך? כל התשובות כאן.

מה מוביל לאי שליטה בסוגרים?

אי שליטה בסוגרים הינה מצב רפואי מורכב, שהגורמים לו יכולים להיות רבים. ישנם מצבים של אי שליטה בסוגרים שנגרמים כתוצאה ממחלות ובעיות של שלפוחית השתן או של שרירי הסוגר עצמם. לעומת זאת, ישנם מצבים בהם אי השליטה בסוגרים נגרמת כתוצאה ממחלה כרונית ונרחבת יותר. כך למשל במצבי אי שליטה בסוגרים סוכרת – מחלה שכיחה למדי שאחוז לא קטן מהאוכלוסייה סובל ממנה – היא יכולה להיות גורם מרכזי לתופעה. בכל מקרה, השורה התחתונה במצבים אלה אינה בהכרח זו הרפואית, אלא דווקא הפגיעה בשגרת החיים ואיכות החיים – פגיעה שצריך לקבל עליה פיצוי.

אי שליטה בסוגרים עלולה להיגרם אף כתוצאה מפגיעה קשה בעמוד השדרה בשל תאונה קשה, ואף כתוצאה מפגיעה של רשלנות רפואית. למשל כתוצאה מקרע מיילדותי גדול, או כתוצאה מטיפול מאוחר בתסמונת זנב סוס – מצב נוירולוגי אקוטי בו שורשי העצבים בעמוד השדרה, מתחת לסיום חוט השדרה, נפגעים. מצב זה מחייב ניתוח דחוף. תסמונת זו מתאפיינת באי שליטה על סוגרים. בהיעדר טיפול ניתוחי מהיר, היעדר השליטה בסוגרים עלול להישאר קבוע.

מה יכולות להיות ההשלכות של אי שליטה בסוגרים?

ההשלכות של מצבי אי השליטה בסוגרים יכולות להיות משמעותיות ביותר, ואף לפגוע פגיעה חמורה באורח החיים של מי שלוקה בבעיה. בתור התחלה, אי שליטה בסוגרים יכולה להוביל לרמות שונות של איבוד כושר העבודה – אפילו במצבים קלים של אי שליטה בסוגרים, במיוחד בעבודות פיזיות. במצבים אלה של אי שליטה בסוגרים ביטוח לאומי הופך להיות גורם משמעותי ביותר בחיינו, כשעלינו לקבל את הקצבאות הרלוונטיות ואת התמיכה המתאימה למצב. מלבד זאת ישנה גם פגיעה חברתית, שבאה לידי ביטוי בכך שאי השליטה בסוגרים עשוי לגרום למבוכה, הסתגרות ופגיעה בשגרה החברתית הבריאה. הדבר ממחיש עוד יותר עד כמה חשוב לקבל את התמיכה המתאימה במצבים לא פשוטים כאלה – ותמיכה כזאת בהחלט יכולה להיות גם אחוזי נכות.

מדוע חשוב לקבל אחוזי נכות?

אחוזי נכות הם למעשה שכבת הגנה כלכלית וחברתית, שמטרתה להקל באופן משמעותי על שגרת החיים של מי שמצב (אקוטי או כרוני) פוגע באורח חייו. הדבר נכון הן לגבי פגיעות פיזיות ברורות והן לגבי מצבים "שקופים" יותר כמו אי שליטה בסוגרים או התמודדויות נפשיות. במצבים אלה, אחוזי נכות מזכים גם בתמיכה כלכלית מסוימת, וגם בהטבות אחרות המקלות על שגרת היום יום כמו תו נכה לרכב או פטור מתור. יש אנשים שנמנעים מפנייה להשגת אחוזי נכות מתוך תחושת בושה או סטיגמה – אבל כיום כבר ברור שאחוזי הנכות הם חלק קריטי בהשבת השליטה והעצמאות של מי שנפגע בשל מצב רפואי כמו אי שליטה בסוגרים.

איך מבטיחים השגת אחוזי נכות על אי שליטה בסוגרים?

הדרך הטובה ביותר להבטיח השגת אחוזי נכות על מצבים לא פשוטים כמו אי שליטה בסוגרים היא באמצעות עורך דין המתמחה בנזיקין וביטוח. כאשר פונים לייצוג של מומחה לאחר קבלת המלצה על עורך דין ביטוח לאומי הופך לגורם שקל הרבה יותר לעבוד מולו, במיוחד כאשר מדובר במשרד עו"ד שמתמחה בתביעות גוף ופיצויים ויודע כיצד לעבוד מול הגורמים הרלוונטיים – בין אם מדובר בביטוח הלאומי ובין אם בחברות הביטוח הפרטיות. לא תמיד קל להתמודד עם גורמים כאלה כאשר אנחנו נמצאים מלכתחילה במצב מוחלש ופגיע, ושגרת החיים שלנו הופרה ממילא. לכן, עורכי דין שמתמחים בתחום הם הגורם המקצועי והנכון ביותר שאליו עלינו לפנות במטרה למצות את זכויותינו.

משרד עו"ד תומר לינר – מומחים בתביעות פיצויים מורכבות

משרד עורכי דין תומר לינר הוא משרד עו"ד המתמחה בתביעות פיצויים וגוף, ששם את האדם ואת הלקוח במרכז. אנו מטפלים בכל תיק תוך הסתכלות מעמיקה על הצרכים של כל לקוח ולקוח. אצלנו תוכלו למצוא עורכי דין עם ניסיון רב בייצוג תובעים, לרבות בתביעות רשלנות רפואית, וכן מבוטחים לרבות מול חברות ביטוח, קרנות פנסיה והביטוח הלאומי. כך ניתן לשפר באופן משמעותי את הסיכוי להשיג את הפיצויים שראויים לכם.

אם אתם או מישהו בסביבתכם הקרובה סובלים ממצב של אי שליטה בסוגרים, או מכל מצב רפואי אחר שעבורו צריך לקבל אחוזי נכות ותמיכה כלכלית מתאימה – פנו אלינו ותקבלו את המענה המקצועי והמעמיק ביותר בתחום. עם משרד עו"ד תומר לינר, עורך דין אובדן כושר עבודה – אתם יכולים להיות בטוחים שרואים אתכם, ושאתם לא לבד בהתמודדות המורכבת שלכם.

שתפו את המאמר
יעניין אותך גם: