חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אובדן כושר עבודה חלקי – המדריך המלא

שגרת העבודה תופסת מקום מרכזי בחיינו, ומאפשרת לנו למעשה להתפרנס בכבוד ולשמור על איכות החיים. לפיכך, לפגיעה בכושר העבודה שלנו, בצורה חלקית או מלאה, קיימות השלכות מהותיות על חיינו. במאמר זה נתמקד בנושא אובדן כושר עבודה חלקי, שאלת גובה הפיצויים וסוגיות חשובות אחרות

מהו אובדן כושר עבודה?

העבודה ממלאת תפקיד מרכזי בחיינו, כשהיא מאפשרת לנו לשמור על עניין, להיות פרודוקטיביים ולנהל שגרת חיים נורמטיבית. בין אם מדובר בעבודה משרדית ובין אם בעבודה הנחשבת למסוכנת יותר, מצבים דוגמת תאונות, פציעות ומחלות, יכולים להביא את כולנו למצב של אובדן כושר עבודה, מצב בו כושר ההשתכרות שלנו נפגע בשיעור חלקי או מלא.

מה ההבדל בין אובדן כושר עבודה מלא לאובדן כושר עבודה חלקי?

אובדן כושר עבודה חלקי מתאר מצב בו כושר העבודה של העובד נפגע בהיקף מסוים בשל התדרדרות מצבו הבריאותי. מדובר במצב בו הנפגע עדיין יכול לעבוד בהיקף מסוים (לא בהכרח באותו עיסוק ספציפי בו הועסק לפני הפגיעה). 

אובדן כושר עבודה חלקי

אובדן כושר עבודה חלקי מתחיל מפגיעה בכושר העבודה בשיעור של לפחות 25% ועד ל – 74%, כאשר מעבר לכך, מדובר על אובדן כושר עבודה מלא. כדאי לדעת, כי קביעת שיעור אובדן כושר עבודה יכול להשתנות בהתאם למצבו הרפואי של העובד הנפגע, כך שכל החמרה או שיפור במצבו יכולים להביא לשינוי הגדרת אובדן כושר העבודה שלו.

ישנו  גם מצב של אובדן כושר עבודה זמני באופן חלקי או מלא. מדובר במצב בו הנפגע איבד את היכולת לעבוד ולהתפרנס לתקופת זמן מוגבלת, והצפי הרפואי הוא שיוכל לחזור לעבודתו בתום תקופה זו.

פיצויים אובדן כושר עבודה חלקי – את מי ניתן לתבוע?

לאובדן כושר עבודה חלקי קיימות השפעות מהותיות על שגרת חייו של העובד הנפגע, בעיקר מבחינה כלכלית, אך גם מבחינה בריאותית. לפיכך, חשוב להיוועץ עם עורך דין אובדן כושר עבודה בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפנינו לקבלת פיצויים ו/או קצבאות חודשיות. שני הגופים העיקריים אותם ניתן לתבוע במקרה של  אובדן כושר עבודה חלקי הם:

חברות ביטוח פרטיות

במידה ויש לכם פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה –  פרטית או דרך המעסיק – הרי שקיימת בפניכם האפשרות לתבוע את חברת הביטוח. מומלץ לנהל תביעה כזו בליווי עורך דין אובדן כושר עבודה ולקבל פיצויים בהתאם להגדרות הפוליסה, תנאיה וחריגיה.

ביטוח לאומי

 

כל עובד בישראל מעל גיל 18 משלם דמי ביטוח לאומי חודשיים, בגינם הוא זכאי לקבל בין השאר כיסוי ביטוחי למקרים כמו אובדן כושר עבודה זמני. במסגרת תביעת אובדן כושר עבודה זמני נגד ביטוח לאומי, ניתן לקבל מספר סוגי פיצויים:

דמי פגיעה

דמי פגיעה משולמים במקרה של אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונת עבודה, בשיעור של עד 75% מהשכר הממוצע ולתקופה של עד 90 ימים.

קצבת נפגעי תאונה

במקרה שהפגיעה שנגרמה לעובד אינה תאונת עבודה או תאונת דרכים, הרי שהוא יהיה זכאי לקבל קצבת נפגעי תאונת עבודה בשיעור של עד 75% מהשכר הממוצע ועד לתקופה של 90 ימים.

קצבת נכות כללית

לאחר תקופה של 90 ימים ניתן יהיה להגיש בקשה לקצבת נכות כללית, וזאת במידה וחלה פגיעה בשיעור של לפחות 50% בכושר העבודה, או ירידה בהכנסה בשיעור של 45% כאשר מדובר באובדן כושר עבודה זמני.

תביעת פיצויים בגין אובדן כושר עבודה חלקי – מדוע מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה?

תביעת אובדן כושר עבודה מלא או חלקי היא תביעה בירוקרטית למדי, הכרוכה באיסוף מסמכים רפואיים וביקור בעמידה בפני ועדה רפואית, אשר תקבע את דרגת אי כושר העבודה ואחוזי הנכות הרפואית, המשפיעים על גובה הפיצויים/קצבאות שתוכלו לקבל בעקבות הפגיעה. 

בין אם מדובר בתביעה כנגד חברות הביטוח ובין אם כנגד ביטוח לאומי, חשוב להגיע ערוכים ומוכנים אל התביעה והוועדה הרפואית. בעזרת הניסיון והידע המקצועי של עורך דין מיומן בתחום, תוכלו להוכיח את טענותיכם בצורה ברורה ומדויקת, ולמקסם את הפיצויים המגיעים לכם.

שתפו את המאמר