חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עורך דין נזקי גוף: כל מה שצריך לדעת

אני עורך דין נזקי גוף ואם כעת אתם חשים חסרי אונים ואובדי עצות בעקבות נזקי גוף חמורים שנגרמו לכם בגין תאונת דרכים / תאונת עבודה שעברתם, דעו כי הפתרון הוא הגשת תביעת נזקי גוף בגין הפיצויים הנדרשים, ואיתי אין כל סיבה שתחושו לבד בהליך התביעה.

תביעת נזקי גוף – מתי צריך להגיש אותה?

לא רבים מכירים את התהליך שעובר אדם אשר נגרמו לו נזקי גוף בגין תאונת דרכים /תאונת עבודה / נפילה ברחוב ועוד. הליך הגשת תביעת נזקי גוף מתחיל בשלב איסוף החומרים והראיות, ממשי בשלב הפניה לעורך דין נזקי גוף ומסתיים בהגשת תביעה בגין נזקי גוף וקבלת פיצוי כספי. על כן רוב האנשים אשר היו מעורבים בתאונה ונגרמו להם נזקי גוף, חוששים לגשת ולעשותו מלכתחילה.

אנשים רבים עלולים להיפגע ולהיפצע במהלך היומיום, אם בתאונת עבודה, בהליכה ברחוב, בתאונת דרכים או במהלך חופשה בארץ ובחו"ל. אם הייתם מעורבים בתאונה ו/או נפלתם קורבן לרשלנות רפואית, ואם נגרמו לכם נזקי גוף עקב טיפול רפואי או תאונה, דעו כי יש לכם למי לפנות אם ברצונכם להשיג פיצויים בגין נזקי גוף ממנה אתם סובלים.

משרד עורכי הדין תומר לינר מתמחה בייצוג של עורך דין ביטוח העוסק בנפגעי נזקי גוף, תביעות נגד חברות ביטוח שונות ומקרים רבים של רשלנות רפואית ויהיה שם בשבילכם ועבורכם לאורך כל הליך התביעה, עד לקבלת הפיצוי המגיע לכם מחברת הביטוח / ביטוח לאומי.

נפגעתי בתאונת דרכים – מה עלי לעשות?

כמה עצות מטעם עו"ד תאונות דרכים – אם עברת תאונת דרכים שבעקבותיה נותרת עם נזק גופני שמפריע לך בהתנהלות היומיומית, פגע בכושר התפקוד וגרם לך נכות ובעקבות זאת הנכם סובלים ממקרה אובדן כושר עבודה חלקי, דע כי תוכל להגיש תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים נגד חברת הביטוח אשר בטחה את הרכב המעורב בתאונה בביטוח חובה.

אם לדוגמה אדם שקרוב אליך חווה פגיעת ראש בתאונת דרכים עו"ד תומר לינר יוכל לדאוג לייצוג מלא של אותו אדם, להכוונה שלו בהליך התביעה ולדאוג שיקבל פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לו. בין היתר יכלול ההליך את השלבים הבאים:

  1. איסוף מסמכים רפואיים, לרבות מסמכים המתעדים את המפגשים עם הרופא.
  2. הגשת טפסים לביטוח לאומי כולל הגשת תביעה לקביעת דרגת נכות וייצוג בפני וועדה רפואית לקביעת דרגת נכות.
  3. קבלת פיצויים ואחוזי נכות.

כדי לעבור את ההליך המורכב הזה על הצד הטוב ביותר, דרוש שיתייצב לצדכם עורך דין מקצועי המתמחה בתביעות נזקי גוף.

תאונת דרכים בדרך לעבודה

במקרה של תאונת דרכים בדרך לעבודה תוכלו להגיש תביעה בגין תאונת עבודה. חשוב לבדוק שעו"ד אשר בחרתם ללוות אתכם בתיק אכן מנוסה בתביעות מסוג זה למיצוי מלוא פוטנציאל הפיצויים שתוכלו לקבל בנושא.

עורך דין המתמחה בתאונות עבודה, ידאג לייצגך למול המוסד לביטוח לאומי, החל מרגע הגשת התביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה ועד להגשת התביעה לקבלת נכות זמנית וקבועה. בהמשך, עורך דין תביעות ביטוח ידאג להגיש עבורך תביעת נזיקין בגין תאונת עבודה – נגד חברת הביטוח אשר ביטחה את מקום העבודה שבמסגרתו אירעה התאונה, ו/או נגד כל גוף אחר אשר היה אחראי לתאונת עבודה שעברת ובכך ישיג עבורכם תשלום תאונת עבודה.

כיצד עו"ד לנזקי גוף יוכל לסייע בטיפול בתביעת ביטוח חובה בגין נזקי גוף?

עולם תביעות חברות הביטוח הוא עולם סבוך המחייב הכוונה צמודה למי שנגרמו לו נזקי גוף בשל תאונה ונגרמה לו אובדן כושר עבודה זמני או לצמיתות. אם נפגעתם בתאונת דרכים ואתם מעוניינים בהגשת תביעת ביטוח חובה נזקי גוף, תוכלו לפנות לעו"ד תומר לינר אשר יסייע בידכם לאורך הליך התביעה.

החל מאיסוף המסמכים הרפואיים המעידים על הבעיות הרפואיות המגבילות אתכם, דרך איסוף ראיות והגשה של הטפסים לרשויות, ועבור בקבלת עזרה בכל ההליך הבירוקרטי הסבוך, מהגורמים הרלוונטיים כולל ביטוח לאומי וחברת ביטוח. עו"ד תומר לינר יהיה שם בשבילכם מתחילת התהליך ועד סופו לוודא שאתם מבצעים אותו על הצד הטוב ביותר ושתקבלו את כל הפיצויים המגיעים לכם.

איך לבחור עו"ד לתביעות נזקי גוף ותביעות ביטוח

לפני שניגשים למשימה החשובה של בחירת עורך דין נזקי גוף חשוב להתחשב במספר דברים. ראשית, יש לבחור עורך דין שעבר הסמכות והכשרות בתחום נזקי הגוף והביטוח וכן ברשלנות הרפואית. שנית, כדאי להתייעץ עם מכרים, חברים ובני משפחה ולשמוע מהם המלצות וחוות דעת מלקוחות, ושלישית לקרוא על אודות עורך הדין שאת שירותיו אתם רוצים לשכור.

משרדנו, בראשות עו"ד תומר לינר, בעל המלצות רבות, מקצועי ביותר ולא אחת תביעותיו מפורסמות בתקשורת. אתם תוכלו להיות בטוחים שעשיתם את הבחירה הנכונה אם תבחרו בו לייצגכם במקרים של תביעות נזיקין שאתם מעוניינים להגיש בגין נזק הגוף שנגרם לכם.

לסיכום עורך דין נזקי גוף

הגשת תביעת ביטוח או באופן כללי, תביעת נזקי גוף, היא אינה עניין קל ופשוט ולכן חשוב לוודא שאתם נעזרים בעורך דין מוסמך שיש לו המלצות והכשרות מתאימות. עו"ד תומר לינר ילווה אתכם לאורך הליך תביעת הביטוח ו/או נזקי הגוף שנגרמו לכם ויוודא שאתם מקבלים את מלוא הפיצויים המגיעים לכם בתום הליך התביעה.

תביעת נזקי גוף – מתי צריך להגיש אותה?

לא רבים מכירים את התהליך שעובר אדם אשר נגרמו לו נזקי גוף בעקבות תאונת דרכים /תאונת עבודה / נפילה ברחוב ועוד. הליך הגשת תביעת נזקי גוף מתחיל בשלב איסוף החומרים והראיות, ממשיך בשלב הפניה לעורך דין נזקי גוף ומסתיים בהגשת תביעה בגין נזקי גוף וקבלת פיצוי כספי. על כן רוב האנשים אשר היו מעורבים בתאונה ונגרמו להם נזקי גוף, חוששים לגשת ולעשותו מלכתחילה.

נפגעתי בתאונה – מה עליי לעשות?

בשלב הראשון מומלץ להתייעץ עם עו"ד לענייני נזיקין המתמחה בייצוג נפגעי גוף, כדי שינחה אתכם כיצד להיערך לקראת הגשת התביעה, אלו מסמכים לאסוף, לצלם ולתעד את המפגע שבגללו ארעה התאונה ולהנחות אתכם על מה לתת דגש בבדיקות הרפואיות הראשונות.
עד שתתייעצו עם עורך דין המתמחה בנזיקין, מומלץ לאסוף מסמכים רפואיים, לצלם את האזור שבו התרחשה התאונה, כגון המדרגה הלקויה, הבור שרגלכם נכנסה לתוכו, המדרכה הלא תקנית, שלולית או כתם שמן שבגללה החלקתם וכיו"ב. כן חשוב לקחת את הפרטים של האנשים שהיו עדים לתאונה וככל האפשר לקבל מהם אישור בכתב לרבות בהודעת טקסט או הודעה מוקלטת.
.
אם התאונה שעברתם קרתה בעבודה, בדרך אל מקום העבודה או בחזרה ממנו, התאונה תיחשב לתאונת עבודה ותהיו זכאים מהביטוח הלאומי לכל הזכויות לנפגע עבודה. יש חשיבות גדולה לנסיבות המתוארות בטפסים שמגישים למוסד לביטוח לאומי ובפרט לטופס התביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה. זאת משום שתיאור נכון של התאונה שעברתם בטופס התביעה, כמו גם תיאור מפורט של הבעיות הרפואיות שנגרמו לכם בשל התאונה, עשוי לתמוך בתביעתכם ולהגדיל את הסיכויים לקבלת פיצוי בעתיד מהגוף שבגללו נגרמה התאונה ובכלל זה המעסיק, הרשות המקומית (למשל אם נפגעתם ברחוב בדרך לעבודה). גם מסיבה זו מומלץ מאוד לפנות לעו"ד המתמחה בנזיקין ובתאונות עבודה. הטפסים שמוגשים לביטוח לאומי כוללים טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה (211) וכן טופס תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה ולתשלום גמלת נכות מעבודה.

כדי לעבור את ההליך המורכב הזה על הצד הטוב ביותר, דרוש שיתייצב לצדכם עורך דין מקצועי המתמחה בתביעות נזקי גוף.

נפגעתי בתאונת דרכים – מה עליי לעשות?

גם במקרה זה מומלץ ואף הכרחי לפנות לעו"ד המתמחה בנזיקין בעל ניסיון בייצוג נפגעי תאונות דרכים אשר ינחה אתכם אלו מסמכים לאסוף, מה לתעד, לאלו רופאים לפנות ועל מה להתלונן בבדיקות הרפואיות הראשונות. תיאור נכון ומדויק של התלונות הרפואיות חשוב והכרחי במיוחד, מפני שתביעות המוגשות בגין תאונות דרכים בית המשפט בודק אם קיימת ראשית ראיה למינוי מומחה רפואי הרלוונטי לפגיעתך. למשל, אם נפגעת בעמוד השדרה או בברך, ימונה מומחה לאורתופדיה. ואם האדם אשר נפגע בתאונת דרכים סובל מבעיות אורתופדיות וגם מבעיות נוירולוגיות ופסיכיאטריות, יתבקש מינוי גם של מומחה לאורתופדיה וגם מומחה לנוירולוגיה ופסיכיאטריה. מהסיבות הללו חשוב מאוד לפרט באופן מדויק את כל התלונות ולוודא כי אלה מתועדות במסמכים הרפואיים.
מעבר לכך, יש לקבל את פרטי הרכב הפוגע, רישיון נהיגה וביטוח חובה.
אם נפגעת על ידי רכב ברחוב, יש לתעד את מספר הרכב הפוגע ואם מדובר בתאונת פגע וברח, צריך לפנות למשטרה לבדוק עם הגורם הרלוונטי בעירייה אם באזור שבו קרתה התאונה יש מצלמות ואם יש – לקבל את הסרטון.

איך לבחור עו"ד לתביעות נזקי גוף ותביעות ביטוח

הגשת תביעת ביטוח אינה עניין קל ופשוט ולכן חשוב לוודא שאתם נעזרים בעורך דין מוסמך שיש לו המלצות והכשרות מתאימות, בעל ניסיון ומוניטין בייצוג נפגעי גוף בבית משפט, ביטוח לאומי, חברות ביטוח, קרנות פנסיה וכיו"ב.

שתפו את המאמר
יעניין אותך גם: