חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פגיעת ראש

פגיעת ראש בעקבות תאונה מלווה לעיתים בזעזוע מוח, דימום מוחי, שבר פנימיים בעצמות הגולגולות ואף אירוע מוחי, יכולה להופיע גם עם פגיעת צוואר. פגיעת ראש יכולה לגרום לפגיעה מבנית, הגורמת להפרעה בפעילות המוח ולקשיים תפקודיים. כיוון שהמוח אחראי על כל תפקודי הגוף, עלולים להיות שינויים בתפקודן של מערכות חשובות בגוף, בהכרה, בתקשורת, בביטוי הרגשי ועוד. בנוסף, קיימים גם קשיים אחרים עקב הפגיעה, כגון ליקוי בזיכרון, בריכוז, בחשיבה ועוד.

פגיעת ראש בתאונת דרכים

פגיעת ראש בתאונת דרכים הנפוצה ביותר, היא צליפת שוט. למעשה מדובר בפגיעה בצוואר, המתרחשת כאשר הצוואר נזרק קדימה ואחורה, תוך כדי התנגשות של רכב מאחור, תנועה המזכירה שוט. פגיעה זו עלולה לגרום לתופעות כגון: כאב ראש, רעידות בידיים, חוסר זיכרון וריכוז.

פגיעת ראש טראומטית

פגיעת ראש טראומטית, נגרמת מאירועים שונים כגון: נפילה ממקום גבוה, חבלה מחפץ חד או קהה כתוצאה מתקיפה אלימה ועוד, והיא משנה את החיים ברגע. פגיעת ראש טראומטית, עלולה לגרום ירידה ביכולת התפקודית של המוח, על פי העוצמה שלה, לנכות ואף למוות. מעבר לפגיעה במוח מהמכה עצמה, נוצרת גם פגיעה קוגניטיבית הגורמת לתופעות, כגון: בעיה בזיכרון, בריכוז, ביכולת ובמהירות של ההבנה.

פגיעת ראש סימנים

פגיעת ראש סימנים, יכולים להופיע בצמידות לאירוע או לאחר זמן, ובכל מקרה מומלץ להיבדק אחריה. הסימנים הם: כאב ראש, בחילה והקאות, חוסר שיווי משקל, סחרחורת, חוסר אוריינטציה. במקרה של פגיעת ראש בינונית, יכולים להיות סימנים נוספים, כגון הפרעת דיבור, פרכוס, חולשת גפיים, כאב ראש מתמשך, והפרעה בהתנהגות ובהתנהלות החברתית.

במקרה של פגיעת ראש קשה, יתגברו הסימנים ויובילו ללחץ בגולגולת, שעלול להסתיים בנכות נוירולוגית קשה ואף במוות. הסימנים לכך יהיו: דפיקות לב איטיות, קשיים בנשימה, יתר לחץ דם ועוד.

תביעה במקרה של פגיעת ראש

התביעה במקרה של פגיעת ראש היא תביעת נזיקין וככל שהנפגע היה מבוטח בפוליסת תאונות אישיות, סיעוד ואובדן כושר – תביעת ביטוח, המוגשת נגד חברות ביטוח. אם מדובר בתאונת דרכים התביעה מוגשת נגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב הפוגע.

במקרה של פגיעת ראש עקב תאונת עבודה, התביעה היא על אובדן כושר עבודה זמני ולעיתים לצמיתות, ומוגשת לביטוח הלאומי, כאשר במקרים מסוימים, ניתן גם לתבוע את המעסיק על רשלנות. על מנת להגיש את התביעה, חשוב לבצע מספר פעולות מיד לאחר הפגיעה:

• קבלת עזרה ראשונה – פנייה למיון, על מנת לקבל את הטיפול הנחוץ ואת המידע על הפציעה, ותוך כדי שמירה של כל התיעוד הרפואי.
• הודעה למשטרה – במקרה של תאונת דרכים.
• פגישת ייעוץ עם עורך דין נזקי גוף – המתמחה בתחום זה, כגון עורך דין תומר לינר, להגשת התביעה ולמצוי כל המגיע לכם על פי החוק.

חשוב לבדוק מה הזכויות המגיעות לכם בנושא תאונת עבודה ימי מחלה.

לסיכום מה חשוב לדעת טרם הגשת תביעה בנושא פגיעת ראש

פגיעת ראש בתאונת דרכים הנפוצה ביותר, היא "צליפת שוט" או "וויפלש", זוהי פגיעה בצוואר. לעומתה, פגיעת ראש טראומטית, נגרמת מנפילה ממקום גבוה, מהתרחשות אלימה ועוד, ומשנה את החיים ברגע. במקרה של הגשת תביעה, חשוב לשכור את שירותיו של משרד עו"ד לתאונת דרכים אשר מתמחה גם בתור עורך דין נזיקין או עורך דין מומחה בנושא תביעת פיצויים בגין נזקי גוף, תלוי במהות הנזק.

שתפו את המאמר
יעניין אותך גם: